Черно море нанесе много тежка загуба на Берое в мача от 12-я кръг, който се игра на стадион „Тича“. „Моряците“ постигнаха категорична победа с 4:0. Головете отбелязаха Мирослав Манолов във 22-та минута от дузпа, Матиа Курьор в 36-та, Кирил Котев в 64-та и Симеон Райков в 86-та минута.

Първата опасност в мача бе в 3-та минута пред вратата на Берое. Марчин Бургхард стреля от фаул от около 23 метра, но Благой Макенджиев не срещна проблеми и улови топката.

Берое организира бърза атака в 8-та минута, когато Крис Гади подаде добре към Салим Керкар, който стреля от границата на наказателното поле на Черно море, но изпрати топката над напречната греда в аут. Две минути по-късно Веселин Пенев центрира от фаул в наказателното поле на Черно море, след което Аласан Н'Диае бе изпуснат от защитниците на домакините и стреля с глава, но Георги Китанов улови без проблеми.

Футболистите на Черно море създадоха отново напрежение пред вратата на Берое в 18-та минута, когато Стенио навлезе в наказателното поле и стреля, но Благой Макенджиев плонжира и улови.

Съдията Станислав Ставров свири дузпа за Черно море в 21-та минута, след като Михаел Ковачевич фаулира Иван Коконов в наказателното поле на Берое. Наказателният удар бе реализиран от Мирослав Манолов в 22-та минута.

Отново Стенио дос Сантос бе в основата на опасна атака за Черно море в 28-та минута. Той направи добър пробив, след което стреля, но Благой Макенджиев спаси.

Берое можеше да изравни резултата в 31-та минута, когато Игор Джоман подаде към Венцислав Христов, който стреля, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата, но Георги Китанов се намеси и изби топката в корнер.

Черно море удвои своята преднина в 36-та минута, когато  Бекир Расим пусна перфектен извеждащ пас към Матиа Курьор, който излезе сам срещу Благой Макенджиев и прати топката във вратата му.

Веднага в следващата атака Берое можеше да намали пасива си. Салим Керкар получи топката в наказателното поле на Черно море и стреля, но над напречната греда в аут. В 39-та минута Салим Керкар подаде към Крис Гади, който след това продължи към Елиаш и той стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Китанов.

Черно море отбеляза трети гол в 64-та минута, когато Симеон Райков центрира от корнер в наказателното поле на Берое, а топката стигна до оставения непокрит Кирил Котев, който отблизо изпрати топката във вратата на Благой Макенджиев.

Черно море реализира четвърти гол в 86-та минута, когато Матиа Курьор направи много добър пробив отдясно, след което подаде към Симеон Райков и той изпрати топката във вратата на Благой Макенджиев.

В добавеното време на мача Георги Китанов получи контузия, след като се сблъска с Крис Гади. Футболистът на Берое бе изгонен с директен червен картон. Вратарят получи медицинска помощ, след което бе откаран с линейка в местната болница.

Слави Сталев също получи травма в рамото в последните секунди на срещата и веднага бе откаран в болница.

След тази победа Черно море вече има актив от 15 точки. Берое допусна най-тежкото поражение от началото на сезона и остана с 21 точки на трета позиция.

Черно море: 33. Георги Китанов – 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 25. Александър Александров – 8. Стенио дос Сантос, 84. Тодор Паланков, 19, Матиа Курьор, 18. Марчин Бургхард (89' – 24. Слави Сталев), 17. Иван Коконов (56' – 13. Симеон Райков) – 7. Бекир Расим (59' – 11. Живко Петков), 20. Мирослав Манолов.

Берое: 22. Благой Макенджиев - 24. Михаел Ковачевич (68' – 2. Илия Мунин), 5. Танко Дяков (54' – 30. Жуниор Мапуку), 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев - 4. Аласан Н'Диае, 27. Игор Джоман - 11. Крис Гади, 21. Елиаш, 26. Салим Керкар - 10. Венцислав Христов.