Черно море победи Черноморец Балчик с 2:1 в последната си контрола преди началото на новото първенство. Срещата се игра на стадион "Тича" във Варна.

Домакините откриха резултата още в третата минута. След центриране отляво на Владислав Романов топката стигна до капитана Георги Илиев, който я отклони към португалеца Уго Секо, който с удар по диагонал вкара за 1:0.

В 8-ата минута Черно море можеше да вкара нов гол. След центриране отдясно на Уго Секо новото попълнение Марек Кузма засече топката с глава, но удара му бе слаб и вратарят на Черноморец Християн Христов успя да я улови.

В 10-ата минута Марек Кузма отклони топката след центриране от свободен удар отляво по атаката на Черно море и вкара втория гол за домакините. В 29-ата минута при първото по-сериозно положение за гостите Румен Александров бе изведен в добра позиция и намали резултата - 2:1. До края на първата част пропуски за Черно море направиха Ондрей Сукуп на три пъти и Георги Илиев.

В 54-ата минута Черно море можеше да отбележи на два пъти нов гол, но последователно пропуснаха Владислав Романов и Георги Илиев. До края на срещата двата отбора не успяха да създадат сериозни положения и мачът завърши 2:1 за Черно море.

Преди началото на двубоя бе официалното представяне на отбора на Черно море за сезон 2016-2017 година.