Отборът на Локомотив София взе ценни три точки в борбата за първата шестица на А група, след успех с 1:0 като гост на Черно море във Варна в мач от 10-я кръг. „Железничарите“ натрупаха 17 точки в актива си, а Черно море остава с 9. Локомотив поведе с ранен гол на Александър Бранеков още в 9-ата минута, а въпреки сериозното си превъзходство особено през второто полувреме Черно море не успя да изравни.

Домакините тръгнаха да пресират съперника още в първите минута, но бързо бяха попарени. Локомотив София поведе с 1:0 след като се възползва от грешка на защитата на варненци. В 9-ата минута Александър Бранеков засече топката с глава след центриране от корнер и вкара в долния десен ъгъл на вратата на Китанов.

Две минути по-късно след пряк свободен удар за Локомотив Шехуди посрещна отбилата се в стената топка, но стреля встрани от вратата.

Черно море имаше добра възможност да изравни в 16-ата минута, когато Коконов напредна опасно отляво, изведе Живко Петков сам през центъра, но той се забави и топката му бе избита в корнер. Симеон Райков пък бе близо до попадение в 30-ата минута, след чудесно изпълнение от пряк свободен удар. Стражът на гостите Божидар Митрев с мъка изби топката, която летеше към долния ляв ъгъл.

„Железничарите“ пък можеха да удвоят преднината си към края на първото полувреме, след като в 39-ата минута Румен Трифонов намери Даниел Генов, който шутира от движение, но право в ръцете на вратаря Китанов.

След почивката Черно море направи сериозна заявка за по-офанзивна игра, след като треньорът Никола Спасов замени Живко Атанасов с Мирослав Манолов. Още в първата минута на второто полувреме Миро Манолов имаше претенции за неотсъдена дузпа за нарушение срещу него в противниковото наказателно поле, но те не бяха уважени от съдията Тасков. Две минути по-късно Том от Локомотив стреля от далеч отдясно по диагонала, Китанов изпусна топката, след което тя бе изчистена от бранител.

При пряк свободен удар за Черно море в 55-ата минута Симеон Райков изпълни от дъгата на наказателното поле, но стреля в стената, а четири минути по-късно след хубаво двойно подаване между Райков и Манолов, последният напредна отдясно и пусна топката по земя успоредно на голлинията на Локомотив, но нямаше кой да я засече.

Домакините продължиха да упражняват сериозен натиск над съперника си, като в в 63-ата минута Георги Божилов прати прострелно центриране от въздуха към Манолов, който от чиста позиция не успя да засече топката.

Симеон Райков изпълни нов пряк свободен удар за варненци в 67-ата минута, като стреля опасно към горния ляв ъгъл, но Божидар Митрев изби. Малко след това Иван Коконов отправи страхотен шут от дистанция, но вратарят Митрев изби.

„Моряците“ усилено търсеха път към вратата на съперника, като в 75-ата минута Райков намери топката от въздуха в наказателното поле, но тя се удари в защитник на Локомотив, а при следващата атака Иван Коконов шутира от 24-25 метра, но Божидар Митрев улови.

В 83-ата минута треньорът на Черно море Никола Спасов бе принуден да замени Георги Божилов, който получи контузия и пусна в игра Бекир Расим. Домакините тотално надиграха съперника си в края на мача, а в допълнителното време имаше претенции, че след шут на Стенио, топката е ударила ръката на футболист от Локомотив, но нямаше реакция от рефера.

Така гостите от Локомотив София спечелиха гостуването си с 1:0 и записаха важни три точки.

МАЧЪТ МИНУТА ПО МИНУТА

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Кирил Котев, Живко Атанасов /46- Мирослав Манолов/, Сашо Александров, Марчин Бургхард, Стенио, Симеон Райков, Иван Коконов, Живко Петков, Георги Божилов /83- Расим/

Локомотив София: Божидар Митрев, Марко Ранджелович, Александър Бранеков, Елтон, Шехуди /90- Хаджиев/, Антонио Ливраменто, Том, Иво Иванов /79- Траян Траянов/, Румен Трифонов, Владислав Романов, Даниел Генов /70-Александър Манолов/