Изключително млад състав на Черно море се противопостави на далеч по-опитна формация  от страна на Локо Пд, но накрая падна с 1:2. Варненските юнги все пак спряха капитана на пловдивския кораб Мартин Камбуров в стремежа му да увеличи головия си актив от 13 попадения в надпреварата на стрелците в "А" група. Екипажът на Локомотив-а обаче все пак изтръгна победата с 2:1 след голове на Де Врийзе и Карегерен, а между тях на Дани Георгиев за Черно море.

След този мач от последния 32-и кръг Черно море завърши първенството на осмо място с 50 точки, а Локо Пд - на десето с 32 пункта.

Още в началните минути от мача пловдивчани получиха два отлични шанса да поведат в резултата. В 3-ата минута вратарят Китанов се хвърли в краката на Карагерен и спаси. Две минути по-късно Де Врийзе проникна сам срещу излезлия извън наказателното си поле Китанов, но ударът на белгиеца не успя да намери вратата.

Неигралият от октомври миналата година заради тежка травма вратар на Черно море Георги Китанов спаси нови две попадения, разкрили се пред Бурабия и Камбуров в 16-ата и 17-ата минута.

Локомотив продължи да пропуска чисти положения, като в 27-ата Карегерен от упор с глава не успя да намери вратата.

Все пак логичното се случи – в 28-ата минута премерен и точен удар на Де Врийзе порази левия горен ъгъл на вратата на домакините за 0:1.

В 32-ата минута Симеон Райков си спечели опасен пряк свободен удар на двайсетина метра от вратата на Локо Пд. Самият Райков щутира, вратарят Витанов някак си успя да отрази удара му, а защитата доизчисти.

Локо Пд продължи да напада, като гостите се стремяха да помогнат на своя топ-нападател Мартин Камбуров, но и той, и Горанов направиха нови пропуски.

И второто полувреме започна като първото – с пропуск на Карегерен и спасяване на вратаря на „моряците“ Китанов.

Изненадващо обаче варненци изравниха с много красив гол в 52-ата минута.

След страхотен изстрел на Дани Георгиев от въздуха топката тупна пред Витанов, отби се от левия стълб и попадна във вратата за 1:1.

Малко след това напуснаха игра всички опитни футболисти в състава на Черно море – Китанов, Дани Георгиев и Симеон Райков, и в игра се появиха още юноши като Кристиан Пешков и Емил Илиев, както и вратарят Илиян Николов.

В 76-ата минута все пак Локо Пд стигна до нов гол. Бирсент Карегерен реализира след хубав финт и силен удар за 1:2.

В края Мартин Камбуров продължи да опитва да вкара гол, но така и не съумя.

Така Черно море загуби с достойнство последния мач, а и запази силите на своите титуляри за финала за Купата с Левски.

ЧЕРНО МОРЕ – ЛОКО ПД 1:2

Голмайстори: 0:1 Емерик де Врийзе 28, 1:1 Даниел Георгиев 52, 1:2 Бирсент Карагерен 76

ЧЕРНО МОРЕ: 33 Георги Китанов /57-Илия Николов/, 24 Слави Сталев, 31 Тони Стоичков, 7 Мартин Костадинов, 3 Даниел Георгиев /62-Емил Илиев/, 28 Александър Йовчев, 22 Карен Мадоян, 8 Александър Попов, 13 Симеон Райков /63-Кристиан Пешков/ , 11 Илиян Неделчев, 10 Николай Минков /Резерви: 1 Илия Николов, 28 Марин Сираков, 23 Георги Гушлев, 21 Емил Илиев, 17 Даниел Димитров, 45 Кристиан Пешков/ Старши треньор – Никола Спасов

ЛОКОМОТИВ ПД: 12 Александър Витанов, 15 Александър Горанов, 13 Радослав Димитров, 21 Бирсент Карагерен /80-Айкут Янъков/, 16 Мехди Бурабия, 89 Йоан Ласиман /79-Георги Чукалов/, 19 Ванчо Траянов, 18 Христо Стамов, 5 Георги Вълчев, 3 Емерик де Врийзе /79-Шабан Османов/, 11 Мартин Камбуров /Резерви: 12 Теодор Скорчев, 19 Шабан Османов, 17 Георги Чукалов, 20 Георги Арабаджиев, 16 Айкут Янъков/ Старши треньор - Христо Колев