Левски и Черно море дадоха началото на седмия кръг в първенството с не много интересен мач, който обаче имаше драматичен край. „Сините“ успяха да се доберат до успеха благодарение на гол от дузпа на Валери Божинов в добавеното време за крайното 1:0.

Иначе през целия мач отборът на Георги Иванов владееше инициативата и създаде повече положения от противника си, но така и не успяваше да преодолее Китанов. Влезлият на смяна Божинов обаче донесе свежи три точки в актива на „столичани“, като преди това в 85-ата минута удари и греда от пряк свободен удар.

Първите минути на мача бяха доста динамични, макар и головите ситуации да липсваха. Постепенно столичани установиха контрол върху топката и в 7-ата минута Анотонио Аниете проби отляво по атаката и върна назад към Владимир Гаджев. Капитанът стреля силно без подготовка на метър пред дъгата, а кълбото прелетя встрани покрай левия стълб.

Черно море обаче веднага показа зъбите си. Секунди по-късно Живко Петков копна към Симеон Райков, който се отскубна от защитата на противника и стреля към далечния ъгъл зад Кристиян Наумовски. Изпълнението на бившия футболист на Левски обаче бе доста неточно.

Първото реално положение за гол се откри пред Луис Педро в 9-ата минута. Гаджев центрира страхотно отдясно по атаката, а неговият холандски съотборник изскочи от втора позиция на далечната греда. По някаква причина обаче Педро реши да посреща ниската топка с глава, заради което я прати в аут, а след това се удари и в страничния стълб.

Играчите в зелено-бели екипи сякаш си взеха бележка след тази ситуация и започнаха много добре да затварят пространствата пред вратата си, а Левски имаше все по-големи трудности да пробива гъстата отбрана на варненци.

При една от редките си атаки в 39-ата минута Черно море можеше куриозно да поведе заради грешка на вратаря Наумовски. Симеон Райков получи пред дъгата и литна Веско Минев, преди да стреля много силно и ниско в центъра на вратата. Стражът на "сините" не можа да захлупи топката, която се изплъзна и затупка към голлинията, ала македонецът успя да се поправи.

Той изглеждаше далеч по-съсредоточен минута преди почивката, когато Георги Божилов получи пред дъгата, нагласи кълбото на левия си крак и шутира към далечния горен ъгъл. Наумовски се разтегна и боксира кълбото в тъч.

Второто полувреме по нищо не се отличаваше от предишното, като отново домакините държаха повече кълбото и разиграваха по-успешно, но без да създават особено главоболия за отбраната пред Георги Китанов.

В 62-ата минута едно подхлъзване на Сашо Александров все пак позволи на Левски да направи бърза контраатака. Луис Педро пое кълбото, напредна в наказателното поле, но вместо по-логичния пас, реши да завършва сам и прати топката право в ръцете на вратаря.

Десет минути преди края Сашо Александров отново се подхлъзна и това донесе сериозна опасност. Крайният защитник позволи наглед неточен пас да мине зад гърба му и да стигне до Луис Педро в наказателното поле. Холандецът овладя и пробва изстрел, но Кирил Котев притича и блокира изстрела, който излезе в ъглов удар.

Пет минути преди края Валери Божинов можеше да донесе успеха за "сините" след чудесно изпълнен фаул. Нападателят стреля фалцово над стената от 25 метра по диагонала, а Китанов само изгледа как топката се отби от левия страничен стълб.

Инфарктната развръзка настъпи дълбоко в добавеното време, когато Луис Педро се измъкна зад отбраната на Черно море и напредна в наказателното поле. Живко Атанасов тичаше плътно зад него и посегна, за да го задържи с ръка, а холандецът, пред когото имаше чист коридор за стрелба се свлече на тревата. Съдията Ивайло Стоянов посочи бялата точка и изгони с директен червен картон бранителя на гостите.

След кратко забавяне Валери Божинов се нагърби с отговорността и с плътен шут в долния ляв ъгъл прати Китанов в грешната посока.

Така таранът донесе третата победа на Левски от началото на първенството, където "сините" заемат 6-о място с 10 точки. Черно море остава предпоследен с 5 пункта от 7-те си мача.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Валери Божинов (д.) 90+5'

Левски (4-3-1-2): Кристиян Наумовски – Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Аймен Белаид, Веселин Минев – Роман Прохазка (86' - Антон Огнянов), Владимир Гаджев /к/, Георги Сърмов – Антонио Аниете (64' - Мигел Бедоя) – Луис Педро, Валери Домовчийски (79' - Валери Божинов)

Старши треньор: Георги Иванов

Черно море (4-2-3-1): Георги Китанов – Сашо Александров, Кирил Котев /к/, Живко Атанасов, Михаил Венков – Тодор Паланков (88' - Бекир Расим), Стенио – Иван Коконов (55' - Димо Атанасов), Георги Божилов, Симеон Райков – Живко Петков (61' - Мирослав Манолов)

Старши треньор: Никола Спасов

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: „Георги Аспарухов“