Черно море взе точка от домакинството си срещу Славия в 26-ия кръг на А група, след като постигна 1:1 във Варна. Възпитаниците на Никола Спасов имаха и доста късмет заради много пропуски на „белите“, които определено бяха по-добрият състав на терена. Столичани обаче не можаха да запишат втора поредна победа в плейофите и остават на 6 точки зад днешния си опопент в класирането.

Гостите можеха да открият резултата още във втората минута, когато Владимир Семерджиев проби отдясно и центрира около точката на дузпата. Там защитник на Черно море изби слабо топката, за да попадне тя в краката на Славчо Шоколаров. Той не се подвоуми и от дъгата стреля под гредата, но Александър Чанович спаси.

Именно столичани имаха игрово предимство в ранните периоди на мача, макар че техният вратар Марио Кирев можеше да допусне сериозен гаф, който да доведе до гол във вратата им. В 17-ата минута той напусна наказателното поле, за да пресече дълъг пас към Вилиан Бижев, но ритна топката право към Матиа Курьор. Последният веднага опита прехвърлящ удар от около 30-ина метра. Кирев нямаше какво да стори, но Цветомир Панов се върна на време и пое топката пред голлинията.

Славия отвърна почти веднага, като разтресе рамката на вратата. Манзоро направи експлозивен рейд отляво и центрира остро във вратарското поле, където играч на Черно море отклони с тяло. Топката стигна до Иван Вълчанов в далечния край, а халфът стреля мощно към близкия горен ъгъл, за да нацели напречната греда.

В края на първата част по-силната игра на Славия пак за малко не доведе до откриване на резултата. Ивайло Димитров добре гардира топката в центъра и с пас наляво намери Манзоро с огромно свободно пространство по фланга. Французинът без проблем надбяга Стефан Станчев, но това му коства доближаване до вратата под остър ъгъл, което улесни Чанович при спасяването.

След паузата играта си остана все така двуостра, а в 53-ата „белите“ направиха поредна опасна контраатака. С няколко паса кълбото стигна до Шоколаров, който пое лошо и избяга надясно, за да подмине Чанович. Вече на аутлинията той опита успореден пас, но топката бе избита от ъглов удар. Именно при него Шоколаров получи възможност да се реваншира и я оползотвори. Той се пребори за кълбото при първа греда и центрира към далечната, където Ивайло Димитров с глава разстреля Чанович – 0:1.

Авансът на Славия обаче изтрая едва 3 минути. Варненци стигнаха до ъглов удар вляво от вратата на Кирев, а Симеон Райков прати фалцова топка при близката греда. Там Марчин Бургхард бе оставен абсолютно непокрит и с глава стреля безмилостно покрай вратаря в мрежата – 1:1.

Последва доста спокоен отрязък от мача, който бе нарушен чак в 77-ата минута. Тогава Ивайло Димитров се справи със съперник пред дъгата и нанесе мощен изстрел към горния ляв ъгъл, който Чанович отрази с мъка.

Шест минути преди края Славия получи нов шанс да вземе трите точки в срещата, след като при поредната контраатака Димитров изведе Манзоро фронтално срещу вратата. Макар и с човек на гърба, французинът проби до точката на дузпата, откъдето стреля малко покрай левия стълб.

В самия край на редовното време Манзоро за пореден път разпиля отбраната на бившия си тим, като този път се спусна отдясно и финтира Стенио, за да нахлуе в наказателното поле. Там той намери начин да стреля покрай излезлия напред Чанович, ала Кулибали, макар и затруднен, съумя да изчисти от голлинията.

Така статуквото във втората шестица се запази – Черно море остава 8-и с 38 пункта, докато Славия е зад тях с 29 и аванс от 6 точки пред десетия Локомотив Пловдив.