Отборът на Черно море се наложи с 2:1 над Розова долина (Казанлък) и по този начин преодоля шестнадесетинафиналите на Купата на България.

За варненци игра синът на бившия играч и треньор на тима Илиан Илиев – Илиан Илиев-младши.

Съставът от морската ни столица бе по-добрият на терена, а резултатът бе открит в 20-ата минута. След диагонален пас, Иван Коконов се откъсна сам срещу вратаря Цветан Тодоров и се разписа за 1:0.

В началото на второто полувреме Минков подаде на Коконов, който от близка дистанция стреля, но стражът на домакините отрази. Розова долина отвърна малко след това, но Ковар вещо отрази.

Десет минути преди края на редовното време Валентин Йосков покачи на 2:1, а в 85-ата Емил Рачев от дузпа се разписа за домакините, оформяйки крайното 1:2.