Шампионът на България Лудогорец допусна поражение в първата си контрола след подновяването на футболните мачове в България. В дебютната си приятелска среща разградските „орли” преклониха глава от Черно море с 0:1 след попадение на Исмаил Иса.

Нападателят на варненци се разписа в 22-ата минута, след като засече центриране на Мартин Минчев. Тимът, воден от Павел Върба, създаде доста положения пред вратата на Миодраг Митрович, ала сръбският вратар на „моряците” на няколко пъти се намеси качествено. В петък (29 май) от 19,0 часа пък Лудогорец играе втората си контрола - срещу Дунав Русе.

Контролата се изигра в две полувремена по 40 минути.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Исмаил Иса (22)

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

Първата възможност, която бе по-сериозна, в мача бе дело на Исмаил Иса, след като нападателят на варненци стреля точно във вратата на Лудогорец, ала Ренан дос Сантос се намеси добре. В рамките на няколко минути пък Лудогорец стигна до три поредни ъглови удара, но не успя да създаде опасност към вратата на Митрович.

Лудогорец - Черно море

източник: lap.bg

В 22-ата минута Мартин Минчев отляво центрира по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса от близко разстояние разстреля стража на Лудогорец за 1:0. Три по-късно Лудогорец направи добро нападение и изпусна два шанса. Първо Марселиньо стреля от средна дистанция, но Митрович отби, а миг по-късно Кешеру също опита да затрудни стража на Черно море, но ударът му беше неточен. В 31-ата дефанзивният халф Стефан Баджи стреля от дистанция, но неточно, а десет минути преди края на полувремето румънецът Драгош Григоре получи жълт картон.

В 39-ата минута Миодраг Митрович трябваше да направи още едно избиване в корнер след хубав удар на Марселиньо.

През второто полувреме треньорът Павел Върба смени десет футболисти, като на терена остана единствено Станислав Манолев.  Малко след старта на втората част Илиан Илиев-младши стреля от свободен удар, но Владислав Стоянов улови топката.

В 50-ата минута резервата Каули Оливейра стреля опасно, но стражът на Черно море се намеси. Три по-късно пък Димо Бакалов опита да накаже вратаря на гостите, но също неуспешно. След час игра Форстър стреля с глава, но не нацели очертанията на вратата. В 68-ата минута пък Лудогорец получи възможност да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Серкан Юсеин, но до гол не се стигна. В 74-ата минута полският нападател Швиерчок отправи удар, който обаче не бе точен.

В 78-ата минута Стефан Станчев отправи удар към вратата на Стоянов, но топката премина встрани. В оставащите две минути от крайните 80 не се случи нищо интересно и това бе последната по-интересна ситуация в Разград.

В мача участие не взе капитанът Светослав Дяков, който е с лека травма, но ще бъде на линия за мача с Левски. Контролата пропуснаха също Дан Битон и Талеб Тауата.

Следващата контрола на Лудогорец е в петък (29 май) от 19,00 ч. на "Хювефарма Арена" срещу Дунав.

Стартовите състави на двата отбора:

Лудогорец: Ренан (40' - Владислав Стоянов) – Станислав Манолев, Козмин Моци (40' - Рафаел Форстър), Антон Недялков (40' - Сисиньо), Драгош Григоре (40' - Георги Терзиев) – Абел Анисе (40' - Серкан Юсеин), Стефан Баджи (40' - Иван Йорданов) – Марселиньо (40' - Каули Оливейра), Жоржиньо (40' - Вандерсон), Мавис Чибота (40' - Димо Бакалов) – Клаудиу Кешеру (40' - Якуб Швиерчок)

Черно море: Митрович – Пламен Димов, Станчев, Попов, Фахт Актау, Патрик Андраде, Мехди, Мартин Минчев, Илиан Илиев, Пинто, Исмаил Иса