Черно море победи Лудогорец II във втората си контрола от зимната подоготвка. “Моряците” спечелиха спаринга с класическото 3:0, игран на тренировъчната база в Разград, след голове на Павел Георгиев (12), Велислав Василев (74) и Родриго Енрике (81).

Черно море започна срещата с натиск и още в първите минути създаде две чисти ситуации за гол. Първо Сердюк получи топката отляво, напредна и центрира в наказателното поле, където Соула от около точката на дузпата стреля в аут. Веднага след това Мартин Дичев центрира в пеналта, а Сердюк с глава стреля покрай вратата. В 12-ата минута Павел Георгиев откри резулатата. Соула центрира отдясно, Павел Георгиев пое топката на гърди и с десния крак прати кълбото във вратата, като преди да влезе в мрежата, срещна страничната греда.

В 28-ата минута Мартин Милушев пое топката по дясното крило, финтира футболист на домакините и стреля технично към далечния ъгъл, но кълбото премина покрай страничната греда.

В 37-ата минута след центриране отдясно, бранител изчисти топката с глава, тя попадна в Евгений Сердюк, който от воле отправи топовен изстрел, но стражът на Лудогорец се разпъна и изби.

В 55-ата минута Родриго Енрике пое топката от центъра на терена, премина през всички футболисти на домакините и стреля от границата на наказателното поле, но топката срещна крака на бранител. В 68-ата минута Иван Дюлгеров отрази 11-метров наказателен удар, отсъден за игра с ръка на Петър Иванов. Ситуацията бе доста спортна, след като Иванов по-скоро игра с рамо при центриране в наказателното поле.

В 74-ата минута Николай Златев бе съборен в наказателното поле, а Велислав Василев реализира отсъдената дузпа. В 81-вата минута Родриго Енрике вкара трети гол за “моряците”. Светосав Николов бе изведен сам срещу вратаря, но топката му дойде малко дълга. Въпреки това Николов успя да стреля, стражът с тяло парира, а Родриго Енрике с бомбен удар вкара за 3:0.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: Георги Георгиев, Даниел Димов, Влатко Дробаров, Сами Ел Анаби, Виктор Попов, Мартин Дичев, Родриго Вилела, Павел Георгиев, Мартин Милушев, Евгений Сердюк, Соула

Второ полувреме: Иван Дюлгеров, Сами Ел Анаби, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Петър Иванов, Павел Георгиев (56- Светослав Николов), Калин Георгиев, Велислав Василев, Родриго Енрике, Николай Златев, Денислав Ангелов