Отборите на Септември София и Черно море направиха равенство помежду си – 0:0, в предпоследен мач от деветия кръг в efbet Лига.

Гостите от Варна ще съжаляват повече за пропуснатата възможност да набавят нови три точки в актива си, след като Мади Кета изпусна дузпа в 60-ата минута, а Димитър Шейтанов направи много добро спасяване. Десет минути преди това пък Закария Беншаа беше изгонен с директен червен картон след грубо влизане, а в добавеното време столичани нацелиха гредата на Иван Дюлгеров след мощен удар на Иван Арсов.

Очаквайте подробности!!!

Антон Узунов
90 снимки

В третата минута гостите от Варна, които започнаха по-дейно, имаха претенции за дузпа. Закария Беншаа беше бутнат в наказателното поле на столичани от Мартин Николов, но реферът Димитров не пососи бялата точка за "моряците". Малко след това пък Матиас Курьор опита амбициозен изстрел от воле, но прати топката аут.

На трибуните на Националния стадион своето място бе заел Димитър Бербатов. Компания на бившия нападател му правеха Косьо Мирчев и Александър Томаш.

Като цяло, темпото на "Васил Левски" от двата отбора не беше особено вълнуващо и затова липсваха големите шансове пред двете врати през първата половина на дебютното полувреме в мача. В 25-ата вратарят на Черно море Иван Дюлгеров направи вълнуващо спасяване след хубав удар от средно разстояние на Симеон Александров. След корнера се получи разбъркване, а Асен Чандъров беше много близо до това да вкара топката във варненската врата, след като Дюлгеров спаси първоначалния удар на Пашов, но в крайна сметка отбраната на Черно море изчисти в нов ъглов удар.

Десет преди края Мади Кета комбинира с Курьор, който му даде пас на двойно и го изведе в наказателното поле. Кета стреля с десния крак, но Димитър Шейтанов направи фантастично спасяване.

В 49-ата минута Закария Беншаа влезе изключително остро в краката на Мартин Николов, а реферът му показа директен червен картон, което беше и логичното нещо при тази агресия от нападателя на "моряците".

Шест след това Мади Кета беше изведен от Курьор в наказателното поле на домакините и беше спънат от бранител на Септември - дузпа за госта. Именно той застана зад топката и шутира, ала Димитър Шейтанов направи зрелищно спасяване.

В 68-ата минута Мади Кета беше близо до това да изкупи греха си от пропуснатата дузпа. Играчът от Гвинея-Бисау нахлу отляво в наказателното поле на Септември и стреля, но за сетен път в срещата Шейтанов спря устрема на офанзивния футболист на варненци със спасяване. В добавеното време на срещата домакините имаха много добър шанс да поведат в резултата, след като Иван Арсов стреля с глава след корнер много силно, а топката разтресе напречната греда на вратата, пазена от Иван Дюлгеров.

FT / СЕПТЕМВРИ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Рефер: Димитър Димитров (София)

Стадион: "Васил Левски" (София)

Стартови състави:

Септември:  21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров – К, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов, 14. Мартин Стоянов, 25. Мирза Делиманджич, 17. Симеон Александров

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 5. Асен Георгиев, 8. Александър Тодоров, 23. Йоан Гаврилов, 7. Айкут Рамадан, 9. Димитър Костадинов

Треньор: Славчо Матич

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петар Босанчич, 4. Росен Стефанов, 77. Стефан Велев, 6. Виктор Попов, 88. Мимито, 7. Матеус Клементе, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 71. Васил Панайотов – К, 19. Матиас Курьор

Резерви: 22. Георги Георгиев, 8. Мазир Сула, 32. Мартин Дичев, 39. Николай Златев, 10. Велислав Василев, 11. Алекс Фернандес, 37. Исмаил Иса