Отборът на Берое е новият лидер в efbet Лига, след като записа изразителна победа над Черно море в Стара Загора. Футболистите на Димитър Димитров не показаха никаква милост срещу измъчвания от редица проблеми тим на варненци и се наложи с 4:0 под Аязмото.

Старозагорци демонстрираха отличен футбол и съвсем закономерно не срещнаха никакви трудности срещу своя противник.

Освен с изразителния успех за домакините, мачът ще бъде запомнен и със спорния гол, с който бе открит резултата и неотсъдената засада при него. Исмаил Иса пък бе изгонен с директен червен картон през втората част.

След днешната победа Берое събра актив от 14 точки след шест кръга при голова разлика 17-3. Проблемите за Черно море пък се задълбочават и варненци се свлякоха до незавидното 12-то място в таблицата.

Двубоят на стадион „Берое” започна с домакински натиск. В първите пет минути на срещата играта се води изцяло в половината на гостите от Варна, въпреки че футболистите на Димитър Димитров не успяха да се възползват от териториалното си предимство.

БТА
6 снимки

Берое продължи да владее топката, но така и не успяваше да затрудни противниковия страж. Противно на логиката и поведението на двата тима, първата реална голова възможност в срещата бе за гостите от Черно море. След колективна грешка в отбраната на Берое, Исмаил Иса успя да се измъкне от засадата и да излезе абсолютно сам срещу вратаря Християн Василев. Ударът му по диагонала обаче бе отразен с вещина от стража на домакините и топката излезе в корнер.

В 25-ата минута неприятна разтежение получи Родриго Енрике от състава на Черно море и трябваше да бъде заменен от Денислав Ангелов.

Последваха силни моменти за Берое, чийто тим имаше две отлични възможности да открие резултата. Първо Кукула неуспя да засече много добро подаване на Фал отляво, а малко по-късно, след колеблива игра на вратаря Георги Георгиев, Макута пробва късмета си, но не уцели рамката на вратата.

В 33-ата минута домакините имаха нов шанс. Този път след центриране от пряк свободен удар, Теди Мезаг надскочи всички и стреля с глава, но прати топката в аут.

Натискът на Берое все пак даде резултат пет минути преди почивката. След поредната атака на домакините отляво, Крум Стоянов получи на фланга и след като преодоля бранител на гостите, от самата аутлиния успя да върне топката в пеналта. Там Кукула бе оставен абсолютно непокрит и с мощен шут без никаква подготовка, прониза вратаря Георги Георгиев.

Телевизионните повторения обаче показаха, че при паса към Крум Стоянов отляво, футболистът е в явна засада. Ситуацията обаче бе подмината от реферите в срещата и в крайна сметка голът бе зачетен.

Втората част започна по-силно за гостите, но амбициите им бързо бяха пречупени след само шест минути игра, когато Берое реализира втория си гол в мача. След ново центриране отляво, Кукула отново бе господар в наказателното поле и този път след удар с глава, покачи на 2:0.

Отбраната на Черно море рухна тотално в 58-ата минута, когато домакините реализираха трети гол в мрежата на своя противник. Фал бе изведен отдясно, но вратарят Георги Георгиев излезе и препречи пътя му. Крилото на домакините се обърна и намери Иван Минчев на границата на наказателното поле, който с лекота намери опразнената врата за 3:0.

Веднага след третия гол на домакините, националът Исмаил Иса действа изключително наивно и си позволи да изрита без топка Георги Ангелов, което му донесе директен червен картон.

Крахът на варненци бе завършен от Алуин Фал, който оформи крайния резултат 4:0 в 68-ата минута.

В оставащите минути домакините продължиха да играят с настроение и пропуснаха още куп възможности да направят успеха си още по-изразителен.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 4:0

1:0 Кукула 40'

2:0 Кукула 51'

3:0 Минчев 58'