Отборите на Черно море и ЦСКА не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в последен мач от плейофите на първата шестица в родната efbet Лига. Домакините бяха по-активният тим и имаха няколко чудесни положения за гол, но само добрите намеси на вратаря на "червените" Димитър Евтимов запазиха равенството. В края те удариха и греда, а капитанът на столичани Мено Кох беше изгонен за два жълти картона в добавеното време на мача.

Ivaylo Borisov / LAP.bg
48 снимки

Феновете на столичани пък спазиха заканата си да бойкотират тима. Преди мача те издигнаха транспарант срещу играчите, а в 19-ата минута и 48-ата секунда част от тях напуснаха демонстративно трибуните на стадион "Тича".

След това равенство "моряците" завършват кампанията на 5-о място а 47 пункта, докато ЦСКА е втори с 58 точки, но през лятото се очаква да има големи промени в тима.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Пардю: Искам да забравя изцепките от четвъртък, ще има промени за новия сезон​

Илиан Илиев разкри част от напускащите и заяви: Поддържаме добро ниво като резултати и класиране​

Евтимов: Боли много, никой не ме е търсил от ръководството за нов договор

Преди началото на мача феновете на „червените“ бяха опънали транспарант със следното послание: „Бездушници! Срам ни е от вас!“.

Първата опасност в мача дойде в 14-ата минута и бе на сметкатана домакините. Тогава Евгений Сердюк центрира отляво в наказателното поле, където Николай Златев изпревари Асен Дончев и стреля с глава от 6-7 метра, но над вратата.

В 27-ата минута се стигна до доста спорна ситуация в наказателното поле на ЦСКА. Томас Лам фаулира Закария Беншаа в наказателното поле и главният съдия Ивайло Стоянов първоначално посочи бялата точка. Впосдествие обаче той промени решението си, след като сам изгледа ситуацията със системата ВАР и след няколко минути на преглеждане отсъди, че няма 11-метров наказателен удар. Отсъден бе само корнер, а Беншаа получи жълт картон за симулация.

В 33-ата минута "червените" имаха шанс да открият резултата. Калоян Кръстев се извиси най-високо на първа греда след центриране от корнер на Греъм Кери в наказателното поле, но нападателят стреля покрай вратата с глава.

На почивката беше извършена смяна в състава на столичани, като Яник-Сони Вилсдхут замени Томас Лам.

Четири минути след началото на второто полувреме  „моряците“ организираха опасна атака, която завърши с центриране към непокрития Сердюк, но много малко не достигнаха на украинеца да засече в празната врата.

В 53-ата минута Мазир Зула стреля от дистанция, но право в ръцете на Димитър Евтимов.

През втората част феновете на ЦСКА запалиха факли на стадион "Тича" и създадоха страхотна атмосфера с впечатляващата си хореография.

В 78-ата минута Черно море имаше страхотен шанс да поведе в резултата. Мартин Дичев центрира отляво в наказателното поле, където Кери изобщо не понечи да попречи на Велислав Василев да скочи и да нанесе страхотен удар с глава, но Евтимов се хвърли в левия си ъгъл и спаси.

Само две минути по-късно отново домакините бяха много близо до попадението. Живко Атанасов изведе с дълъг пас Матиас Курьор сам срещу Евтимов, като този път Вено Кох увисна, но отново вратарят на „червените“ спаси удара на нападателя.

В добавеното време на срещата Мен Кох тушира Ангелов, за което получи втори жълт и респективно червен картон.

Буквално секунди преди последния съдийски сигнал, в шестата минута от добавеното време, Черно море можеше да стигне до трите точки. Мазир Сула центрира от свободен удар в наказателното поле, където играч в "червено" отклони топката с глава, а тя се насочи под гредата, но отново Евтимов показа чудесен рефлекс и изби кълбото в гредата, а след това излезе в корнер. След неговото изпълнение не се стигна до нещо опасно и срещата завърши без попадения.

FT | ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА  0:0

Червен картон: Мено Кох (ЦСКА) 90+5'