Черно море записа втората си победа през новия сезон в efbet Лига, и то след обрат с 2:1 при домакинството си на Ботев Враца в последен мач от 4-ия кръг от родната efbet лига.

Браян Переа даде аванс на тима от североизточна България в 36-ата минута след неточност в отбраната на варненци при статично положение, ала четири по-късно Влатко Дробаров изравни резултата на „Тича“.

През второто полувреме „моряците“ вкараха официално втори гол чрез Васил Панайотов след малко повече от час игра, а устремът в играта им направи така, че две техни попадения в хода на срещата бяха отменени. Първо гол на Живко Атанасов поради засада беше отменен. В 73-ата в игра за домакините дебютира румънецът Клаудиу Кешеру, а негов гол не беше зачетен три след пак поради засада в изграждането на атаката. Това беше и 21-и пореден мач за „моряците“, в които те не позволяват на съперник да ги порази на техния стадион.

Успехът прати тима от Варна на четвъртото място във временното класиране и Черно море вече е със 7 точки. Ботев Враца е закотвен на дъното с 0 точки след четири изиграни кръга. За варненци предстои визита в Пловдив на Локомотив, докато Ботев Враца ще приеме столичните "железничари" от Локомотив София.

startphoto.bg
84 снимки

Черно море беше близо до това да открие резултата в десетата минута. Домакините изпълниха тъч, а Виктор Попов центрира отлично в наказателното на гостите към Иса, който засече с глава, но не успя да уцели вратата на Бариос. Моментално след това врачани можеха на свой ред да дръпнат напред в резултата. Бубакар Траоре укроти топката в половината на варненците и шутира силно от дистанция с левия крак, но за съжаление на тъмнокожия футболист топката спря в напречната греда на вратата, пазена от Илиан Илиев.

Двата отбора продължиха да бъдат устремени към съперниковите врати и не се облягаха на отбранителни действия. В 26-ата минута Антоан Стоянов се озова на стрелкова позиция и стреля, ала юношата на Левски не беше точен при изпълнението си. Усилията на гостите се възнаградиха в 36-ата минута, след като реализираха първия гол в срещата. Топката беше пратена от ъглов удар пред Пламен Илиев и хората пред него, а стражът на варненци не реагира добре и остана на място.

Браян Переа насочи топката с глава към вратата на българския страж и зарадва гостите и щаба на Тодор Янчев.

Отговорът на "моряците" не закъсня и тимът на Черно море изравни резултата на "Тича" четири минути след дебютното попадение на Ботев Враца. Васил Панайотов центрира в наказателното поле на врачани към Живко Атанасов, който отправи хубав изстрел с глава, но Федерико Бариос изби.

За съжаление на колумбийския страж топката стигна при другия централен бранител на варненци - Влатко Дробаров, който отблизо изравни резултата - 1:1.

В 57-ата минута варненци вкараха втори гол в срещата след статично положение. Топката беше пласирана в наказателното поле на врачани и Асен Дончев продължи с глава към далечната греда. Там Живко Атанасов засече топката с крак и вкара, но първият асистент арбитър вдигна флага си за засада. Ситуацията беше преразгледана от ВАР и попадението беше отменено.

Черно продължи с по-сериозния си натиск след началото на втората част, докато гостите бяха комфортни с факта да приемат играта в своята половина в целта да вземат точка при визитата си в морската ни столица. След малко повече от час игра Дуду проби отляво за "моряците" и финтира трима бранители на гостите, след което шутира с левия крак към вратата на Бариос, но колумбиецът извади късмет, след като топката мина встрани.

В 67-ата минута Дани Мартин беше оставен непокрит по левия фланг на Черно море. Фланговият футболист центрира отлично и намери непокрития Брено Тейшейра. Влезлият като резерва за отбора на Илиан Илиев стреля с глава, ала неточно - аут.

Домакините и техния натиск даде нужния резултат 20 преди края. Дуду се устреми през средата на терена и не можеше да бъде спрян от нито един футболист на Ботев Враца. В крайна сметка бразилецът даде успореден пас към Васил Панайотов, който нямаше как да сгреши от близката дистанция - 2:1. Панайотов се зарадва бурно и вдигна фланелката на Андреас Калкан край тъчлинията, след като румънецът получи тежка травма по-рано през миналата седмица.

Малко след това Илиан Илиев даде възможност на бившия нападател на Лудогорец - Клаудиу Кешеру, да дебютира с екипа на варненци, след като румънският стрелец замени Асен Дончев.

Едва три минути, след като се появи в игра румънецът откри головата си сметка за варненци. Велислав Василев беше изведен вляво от Едгар Пачеко, а българинът видя вклинилия се между бранителите на Ботев Враца - Клаудиу Кешеру, който не сбърка от няколко метра - 3:1. След детайлно преразглеждане на атаката обаче се установи засада при паса към Василев и попадението на румънеца беше отменено.

В добавеното време на мача Клаудиу Кешеру даде пас вляво към Брено Тейшейра, чийто удар профуча обасно близо край левия страничен стълб на Бариос.

FT / Черно море – Ботев Враца 2:1

0:1 Переа 36', 1:1 Дробаров 40', 2:1 Панайотов 64'

Стартови състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Дани Мартин, 71. Васил Панайотов, 27. Даниел Димов (К), 11. Дуду, 8. Асен Дончев, 17. Мартин Милушев, 9. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 7. Брено Тейшейра, 91. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 5. Начо Паис, 13. Клаудиу Кешеру, 39. Николай Златев, 4. Росен Стефанов, 2. Цветомир Панов

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Вр: 34. Федерико Бариос, 19. Браян Переа (К), 22. Антоан Стоянов, 21. Бубакар Траоре, 6. Давид Суарес, 9. Даниел Генов, 25. Деян Лозев, 29. Мартин Бачев, 32. Мартин Дичев, 33. Стефан Цонков, 17. Чавдар Ивайлов

Резерви: 1. Любомир Василев, 97. Владислав Найденов, 8. Даниил Кондраков, 70. Дилян Георгиев, 7. Иван Василев, 24. Мартин Смоленски, 11. Мартин Ачков, 15. Мирослав Маринов, 10. Спас Георгиев

Старши треньор: Тодор Янчев