Черно море победи Левски с 1:0 в дербито от 13-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе реализирано в началото на второто полувреме, когато точен бе Родриго Енрике. Домакините останаха в намален състав секунди преди края на двубоя, след като Пабло Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон. Дълбоко в добавеното време "сините" оцелиха греда, но това не им стигна да извоюват точка от гостуването си във Варна.

По този начин Черно море прекъсна серията си от четири двубоя без успех в първенството и тази на Левски от три последователни успеха. Със спечелените три точки "моряците" се изкачиха на третата позиция в клсирането, измествайки Славия и Ботев Пловдив, докато "сините" остават седми.

Антон Узунов
41 снимки

"Сините" стартираха по-агресивно двубоя и притиснаха съперника си. В началните минути Радослав Цонев центрира от ъглов удар, след което Иван Дюлгеров решително боксира. Домакините реагираха мигновено и организираха скоростна атака , след която Родриго Енрике се озова на отлична стрелкова позиция, но изстрелът му попадна в тялото на Иван Горанов.

В 7-ата минута "моряците" имаха отлична възможност да открият резултата, след като Евгени Сердюк направи великолепен пробив. Украинецът подаде към непокрития Виктор Попов в наказателното поле. Бранителят центрира остро успоредно на голлинията, но Велислав Василев не успя да засече.

Малко след това Васил Панайотов преодоля Марин Петков на левия фланг и отправиплътен изстрел от дистанция, който бе уловен от Николай Михайлов.

Двата тима продължиха със здравата битка на "Тича" и действаха на високи обороти. В тези начални минути се видя, че домакините лесно успяват да преминават от фаза защита във фаза нападение, преодолявайки лесно халфовата линия на гостите.

В средата на първото полувреме двата тима не предложиха атрактивна игра и липсваха головите положения пред една от двете врати, а Левски все още чакаше първия си точен удар към тази на Иван Дюлгеров.

"Моряците" създадоха отлична възможност пет минути преди края на първото полувреме, след като Зе Гомеш здържа умело и подаде към Васил Панайотов на границата на наказателното поле. Капитанът на варненци мигновено стреля, но прати топката покрай вратата на Николай Михайлов. Малко след това Виктор Попов открадна топката на Радослав Цонев и стреля, но и той не успя да намери целта.

В последната минута на първото полувреме Левски получи шанс да застрши Иван Дюлгеров от пряк свободен удар, но Радослав Цонев прати топката в стената.

Домакините имаха страхотна възможност да открият резултата в началните секунди на второто полувреме. Евгений Сердюк бе изведен зад гърба на защитата на "сините", след което преодоля излезлия Николай Михайлов, но скъси ъгъла си и не успя да намери очертанията на вратата.

В 49-ата минута натискът на Черно море даде резултат и "моряците" поведоха. Зе Гомеш задържа отдясно, след което подаде към Родриго Енрике. Крилото напредна и с техничен изстрел в долния ляв ъгъл реализира.

Варненци продължиха да действат много агресивно в половината на гостите и в 54-ата минута Велислав Василев стреля красиво от дистанция, принуждавайки Николай Михайлов да избива решително в ъгълов удар. Вратарят на "сините" се разтегна максимално и изби от долния десен ъгъл.

"Сините" имаха възможност от фаул да застрашат Иван Дюлгеров, но изстрелът на Борислав Цонев срещна стената. Малко след "моряците" създадоха опасност пред Николай Михайлов след центриране от ъглов удар. Живко Атанасов бе най-съобразителен след създалото се разбъркване, но и неговият удар не намери целта.

В 65-ата минута Левски отправи първия си точен изстрел, след като Радослав Цонев отправи изстрел от дистанция, при което се получи рикошет в крака на Влатко Дробаров, но Иван Дюлгеров внимаваше и улови.

Постепенно играта отново се пренесе в средата на терена и липсваха головите положения. Столичани опитаха да пресират съперника си и в 77-ата минута Андриан Краев стреля с глава след изпълнение на ъглов удар от Радослав Цонев, но изстрелът на халфа премина над вратата.

В 83-ата минута Николай Михайлов отново се намеси решително след коварен изстрел в долния десен ъгъл на Родриго Енрике.

Две минути по-късно "сините" създадоха отлична атака по десния фланг. Драган Михайлович подаде през двама съперника към Георги Миланов. Халфът продължи към наказателното поле, където Билал Бари се добра първи до топката, след което нападателят нанесе изстрел от трудна позиция, но се получи рикошет и Иван Дюлгеров улови пред голлинията.

Секунди преди края на двубоя Черно море остана с човек по-малко на терена, след като Пабло Гарсия получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Иван Горанов.

Дълбоко в добавеното време на двубоя "сините" имаха отлична възможност да изравнят, след като Андриан Краев се озова зад защитата и технично стреля, след което Иван Дюлгеров с великолепна намеса спаси, след което топката срещна десния страничен стълб и топката излезе в аут. Това бе и последната голова възможност в мача.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 1:0

1:0 Родриго Енрике 49'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Енрике, Велислав Василев, Зе Гомеш, Евгений Сердюк

Треньор: Илиан Илиев

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба, Иван Горанов, Андриан Краев, Радослав Цонев, Марин Петков, Георги Миланов, Димитър Костадинов, Билал Бари

Треньор: Станимир Стоилов

Гл. съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Тича", Варна