Черно море загуби първата си проверка на турска земя. Лидерът в efbet Лига записа поражение с 0:1 от Слован Либерец, който заема осмото място във временното класиране на чешкия шампионат. Попадението падна две минути преди края, а негов автор бе Филип Хорски.

Първата част бе равностойна, като и двата тима имаха по няколко интересни атаки, но без да намерят начин да нанесат решителен удар.

В 35-ата минута Росен Стефанов от българския тим получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата. На негово място се появи Влатко Дробаров.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, но в края на мача чехите стигнаха до победата. Хорски стигна до добра позиция за стрелба в 88-ата минута и с премерен удар реализира.

Следващата проверка на Черно море е на 30 януари, като съперник ще бъде украинският Днипро-1.

Стартовите състави на двата отбора

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев 3. Живко Атанасов, 4. Росен Стефанов, 6. Виктор Попов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пашеко, 8. Мазир Сула, Атанас Илиев

СЛОВАН: 31. Бачковски, 3. Микула, 30. Пребсъл, 33. Поурцитидис, 25. Гали, 28. Замбурек, 6. Варфоломейев, 20. Прейслер, 5. Вишински, 10. Тупта, 26. Куленович