Тимът на ЦСКА се възползва максимално от грешната стъпка на Лудогорец по-рано в съботния ден и срази с минималното 1:0 гостуващия Черно море в четвърти мач от 18-ия рунд от efbet Лига. ЦСКА записа осмата си поредна победа в родния шампионат, а герой за тима, воден от Бруно Акрапович, бе Жорди Кайседо. Еквадорският стрелец дебютира с попадение, след като в 69-ата минута засече с глава центриране отдясно на Тиаго Родригеш и това попадение направи разликата между двата отбора. Важен акцент е, че варненци предложиха много сериозна битка на „червените” в хода на мача, но не успяха да изкопчат нещо от визитата си в столицата.

Така седмица преди предстоящото дерби в челото с Лудогорец „червените” акумулираха актив от 39 точки и останаха над три зад деветкратния шампион на България. Трети пък е Локомотив Пловдив с 37 пункта след успеха именно над Лудогорец по-рано в съботния ден.

Капитанът Занев съзря конспирация срещу ЦСКА

Още в първата минута домакините опитаха удар посока вратата на Иван Дюлгеров чрез Тиаго Родригес, но той бе прекалено анемичен и стражът на "моряците" улови лековато. В четвъртата минута Родриго Енрике от гостите посреща изчистена топка след корнер с десния крак, а топовният му изстрел профуча над напречната греда на Бусато.

В десетата Тибо Вион обстрелва вратата на Черно море след пряк свободен удар, но топката отиде аут. Осем по-късно пък Вион пусна пас по земя зад отбраната на Черно море за Жорди Кайседо. Нападателят на ЦСКА набра страхтона скорост и изпревари Даниел Димов, но Иван Дюлгеров добре разчете идеята на еквадореца и излезе, за да изчисти в тъч с крак.

Адалберто Пеняранда акумулира два жълти картона през първата част за играчи на Черно море, като капитанът Даниел Димов и Виктор Попов бяха декорирани от рефера Гидженов. В 30-ата минута Даниел Димов опита да застраши столичната врата след удар с глава, ала Бусато внимаваше и улови топката. В 35-ата минута бранителят на ЦСКА Юрген Матей направи много важна намеса след центриране отляво на Илиан Илиев. Нидерландецът спря успоредния пас към Зе Гомеш, а ако не го бе сторил, то новият нападател на "моряците" щеше да стреля от шест метра посока вратата на Бусато.

В 56-ата минута гостите имаха сериозни претенции за втори жълт картон за Тибо Вион. Френският защитник изрита в тялото футболист на Черно море при спорна топка, но реферът Гидженов не му показа втори жълт картон.

В 59-ата минута Бруно Акрапович замени Джером Синклер с Георги Йомов и това веднага даде резултат за динамиката в действията на "червнеите" в предни позиции. В 61-ата минута Адалберто Пеняранда обстреля диагонално вратата на Черно море, а Иван Дюлгеров не се намеси добре и не улови топката, но за негов шанс нямаше играч в червен екип, който да добави топката във вратата му. В 64-ата минута Тибо Вион шутира от фаул, но Дюлгеров направи рутинно спасяване.

Домакините откриха резултата, а точен бе новият нападател Жорди Кайседо, който дебютира с гол. Тиаго Родригес взе топката вдясно и центрира на близката греда на Иван Дюлгеров. Еквадорецът бе "ескортиран" от бранител на "моряците", който не успя да му противодейства при отскока и Кайседо с глава развали "нулите" на "Армията".

Четири минути преди края на редовното време Капитанът на гостите Даниел Димов направи витален шпагат, за да не позволи на Кайседо да излезе "очи в очи" срещу Иван Дюлгеров.

FT / ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:0 |

1:0 Жорди Кайседо (69)

Рефер: Радослав Гидженов (Пловдив)

Стадион: "Българска армия" (София)

ЦСКА (3-4-1-2): 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей 🟨, 9. Адалберто Пеняранда 🟨, 11. Петър Занев (к), 15. Тибо Вион 🟨, 18. Брадли Мазику, 20. Тиаго Родригес 🟨, 21. Амос Юга, 24. Джером Синклер (59' - Йомов), 28. Пламен Гълъбов 🟨, 30. Жорди Кайседо

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 5. Федерико Варела, 7. Енрике Рафаел, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 19. Иван Турицов, 27. Мартин Смоленски

Треньор: Бруно Акрапович

Черно море (4-5-1): 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов 🟨 (53' - Дичев), 27. Даниел Димов (к) 🟨, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (83' - Вилела), 77. Стефан Велев, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия 🟨, 72. Родриго Енрике, 20. Жозе Гомеш

Резерви: 25. Георги Георгиев, 5. Стефан Станчев, 29. Файсел Касми, 7. Родриго Вилела, 16. Денислав Ангелов, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев