Черно море и ЦСКА се изправят един срещу друг в интригуващ двубой от съботната програма на 18-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „Тича“ стартира в 15:00 часа и ще може да я наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим сблъсъка минута по минута.

„Червените“ спечелиха с 1:0 двубоя между двата тима в началото на лятото. Тогава Асен Донечв донесе успеха за столичния тим с гол в 77-ата минута, което бе и единственият точен удар за тима. Тогавашният им гост пък отправи два точни и един неточен удар.

100 снимки

Черно море е труден за побеждаване, но и трудно успява да спечели. В последните шест мача успех бе постигнат единствено срещу Локомотив София. Преди седмица те играха с друг тим от столицата – Славия. Визитата бе загубена с 0:1 след ранен гол във вратата на Георгиев.

Даниел Димов вече започна да тренира, но няма да играе до края на годината. В състава обаче се завръщат Цветомир Панов и Велислав Василев. Аут за двубоя обаче остават още Виктор Попов и Закария Беншаа, които са с травми, докато Лъчезар Йорданов все още не е напълно възстановен.

Интересна статистика пък показва, че „моряците“ нямат гол в последните си пет мача срещу столичани.

ЦСКА се намира в добра форма и заема първа позиция в класирането. Рядко „червените“ пропускат да спечелят, като с добро представяне в защита, понякога им е необходим само гол. До такъв обаче тимът не стигна в предишния кръг, когато имаше положения, но така и не ги реализира при нулево реми с Локомотив София. ЦСКА не успя да победи столичните „железничари“ и по-рано през сезона.

Старши треньорът Саша Илич обаче ще трябва да бистри състава, тъй като има доста кадрови проблеми. Лазар Туфегджич и Юрген Матай, който стана баща на момиченце, са контузени, докато Жираир Шагоян е болен. Добрините новини обаче са свързани с Дюкенс Назон и Брадли Де Нойер, които се завръщат след наказания, а Мено Кох вече тренира нормално и също е готов за игра.

Полузащитникът на „червените“ – Станислав Шопов, пък получи повиквателна от селекционера Младен Кръстаич за контролните срещи на националния отбор срещу Люксембург и Кипър.