Дунав изненада неприятно домакина си Черно море точно преди почивката на мача между двата тима на "Тича". Русенци поведоха в последната минута на редовното време с 1:0, а в герой за тях се превърна Ахмед Ахмедов.

Гостите се защитаваха през цялото полувреме и дебнеха само на контраатаки. И получиха възможност да открият точно преди почивката. А до попадението на Ахмедов се стигна и заради слабата игра на защитата на "моряците".

Във въпросната ситуация нападателят на Дунав получи 50-метров пас и беше пазен от само един играч. Той имаше време да комбинира с Ивайло Лазаров, чийто удар беше спасен от Иван Дюлгеров, но топката стигна пак до Ахмедов.

Първият му удар беше спасен отново от вратаря, но при добавката нямаше как да сбърка и резултатът беше открит. А защитата на варненци стоеше и гледаше безучастно как двамата играчи на Дунав правят, каквото си поискат.

Как се стигна до попадението, можете да видите от картината в прикаченото видео.