Отборът на Етър се завърна на победния път в efbet Лига, побеждавайки коравия тим на Черно море във Велико Търново. „Болярите” се наложиха с минималното 1:0, а гола за успеха реализира Румен Руменов от дузпа в продължението на първата част.

През второто полувреме тимът на Черно море бе по-добрият на терена, но така и не успя да се добере до точката на стадион „Ивайло”. Възпитаниците на Илиан Илиев пропуснаха от бялата точка, а във виновник за гостите се превърна Мартин Минчев. Така варненци записаха трето поредно поражение в елита.

Двубоят във Велико Търново започна с лек териториален превес за гостите от Черно море. Футболистите на Илиан Илиев бяха тези, които организираха по-често атаки към противниковата врата, а нападенията им преминаваха предимно по левия фланг, където активен бе Родриго.

В 12-ата минута гостите пропуснаха и първата си възможност в мача. Цветомир Панов се озова на стрелкова позиция и отправи удар, който обаче бе отразен с вещина от вратаря на „виолетовите”.

Lap.bg
20 снимки

Десет минути по-късно гостите имаха сериозни претенции за дузпа, когато Здравко Илиев препъна Родриго в наказателното поле. Реферът Никола Попов обаче не сметна за необходимо да посочва бялата точка.

Отговорът на домакините дойде чрез Дани Младенов. След изпълнение на тъч дълбоко в половината на Черно море, топката бе центрирана отдясно към Младенов в пеналта, нападателят успя да се пребори със защитник на Черно море и да стреля с глава. Миодраг Митрович обаче показа завиден рефлекс и изби.

В 34-ата минута Родриго отново бе в основата на опасна ситуация за Черно море. Той бе изведен зад гърба на отбраната на Етър, но при опита си да прехвърли стража Христо Иванов, прехвърли и вратата.

Секунди преди да прозвучи последния съдийски сигнал за първата част, домакините нанесоха своя удар. Даниел Малденов се измъкна от опеката на бранителите на Черно море, нахлу в наказателното поле, където бе спрян непозволено от Мирослав Енчев, а главния арбитър Никола Попов не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар.

Зад топката застана Румен Руменов, който бе безкомпромисен за 1:0.

Гостите от Варна увеличиха значително оборотите през втората част и можеше бързо да обърне мача, но Христо Иванов и неточният мерник на "моряците" запазиха резултата 1:0 дълго време.

В 68-та минута Аристоте Ндонгала удари странична греда, а две по-късно Мартин Минчев пропусна от дузпа, отсъдена за задържане срещу самия него. Иванов се намеси при удара на юношата на Черно море и спаси Етър, както го направи и две минути по-късно след шут на Родриго Силва, който пропусна отлично положение и в добавеното време на срещата.

Така Черно море остана на шестото място с 21 точки, колкото има и Берое. Старозагорците приемат Арда в неделя.

ЕТЪР - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Руменов 45'

Рефер: Никола Попов

Стадион: "Ивайло", Велико Търново

Етър: Христо Иванов, Здравко Илиев, Иван Иванов, Александър Дюлгеров, Христофор Хубчев, Красимир Стоянов, Даниел Младенов, Румен Руменов, Станислав Ковачев, Крум Стоянов, Флорент Боджадж

Старши треньор: Росен Кирилов

Черно море: Миодраг Митрович, Цветовмир Панов, Виктор Попов, Димитрис Хантакиас, Даниел Димов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Васил Панайотов, Илиан Илиев, Родриго, Аристоте Ндонгала

Старши треньор: Илиан Илиев