Ботев Пловдив спечели с 1:0 срещу Черно море и продължава да мечтае за Лига Европа. На 19 юли "канарчетата" ще играят бараж за Лига Европа с третия в крайното класиране на efbet Лига.

Единствения гол в мача на "Тича" вкара Антонио Вутов в 54-ата минута. Той се разписа с фамозен диагонален шут, при който топката срещна гредата преди да влезе във вратата на Митрович.
Очаквано гостите влязоха с по-голямо самочувствие в мача, най-вече заради кадровите проблеми на "моряците".

Още в 7-ата минута "канарчетата" можеха да поведат, но вратарят Митрович и десният стълб не позволиха топката да влезе във вратата. Капитанът Тодор Неделев шутира по земя, стражът на домакините плонжира и отклони топката в гредата. 8 минути по-късно Антонио Вутов бе изведен отлично от Шопов, но диагоналният му шут мина покрай вратата.

В началните минути опитите на Черно море да стигне до гол се изчерпаха с два неточни удара на Матиас Курьор. Точно той обаче бе много близо да прониже вратата на гостите в 28-ата минута, когато получи подарък от Филип Филипов, но не можа да преодолее Янко Георгиев.

До края на първата част пред Ботев се откриха още две възможности, но първо Неделев стреля над вратата, а три минути преди почивката Джонатан Перейра не успя да завърши отлична контраатака.

"Канарчетата" започнаха активно втората част и поведоха още в 54-ата минута. Антонио Вутов получи добра топка в наказателното поле и с вълшебен шут с левия крак и с помощта на гредата я прати във вратата на домакините.

След гола "канарчетата" намалиха оборотите и се опитаха да запазят резултата. Икономичната им игра можеше да доведе и до изравняване, ако Матиас Курьор бе показал по-голямо хладнокръвие пред гола.

В 66-ата минута той получи меко центриране от Милушев в близост до вратаря Янко Георгиев, но се забави и топката му бе избита. Пет минути по-късно Станислав Работов изби пред голлинията прехвърлящия удар на Курьор. Пак той се озова на добра позиция в 80-ата минута, но този път е спрян от вратаря Георгиев.

До края гостите не позволиха на Черно море да създаде нови проблеми пред тяхната врата, като ще се запомни само кървавата глава на голмайстора Вутов. Той получи удар при един въздушен двубой със Стефан Станчев и след смяната главата му бе бинтована.

0:1 Антонио Вутов 54