Отборите на Локомотив Пловдив и Черно море не успяха да излъчат победител в интригуващ сблъсък от междинния 17-ти кръг на efbet Лига. Двубоят на стадиона в парка „Лаута” приключи при резултат 1:1, а и двата гола в двубоя дойдоха след дискусионни дузпи. Головете реализираха Евгений Сердюк, който откри за гостите, и Димитър Илиев, който пък реализира за „смърфовете”.

Така Черно море продължи великолепната си серия без загуба и вече не познава вкуса на поражението в цели десет двубоя. Тимът на Илиан Илиев не е губил от 11 септември.

След спечелената точка „моряците” се изкачиха на втора позиция във временното класиране, събирайки 29 точки в актива си. Толкова имат още тимовете на ЦСКА и Ботев Пловдив. От своя страна Локомотив Пловдив вече е шести в таблицата с 24 пункта.

Lap.bg
12 снимки

Двубоят в Пловдив започна двуостро и само в първите три минути на срещата двата тима успяха да стигнат до положения пред противниковата врата. Първо домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен, а с неготово изпълнение се нагърби Парвиз Умарбаев. Изстрелът му обаче не попадна в целта. Гостите отговориха почти моментално. След центриране отляво и намеса на Илко Пиргов, топката попадна на пътя на Васил Панайотов, който пробва трудно изпълнение от въздуха, пращайки топката в аут. Още в следващата атака Панайотов бе изведен в наказателното поле и стреля от близка дистанция, но вратарят на домакините парира.

В 9-ата минута гостите от Варна стигнаха до дузпа за нарушение на Кристиан Гомис срещу Евгений Сердюк. Нападателят на „моряците” бе изведен зад отбраната на домакините, но точно когато навлизаше в наказателното поле бе бутнат от бранителя на Локомотив. Домакините претендираха, че нарушението е извършено извън пределите на наказателното поле, но в крайна сметка, след дълго преглеждане на ситуацията с ВАР, отсъждането на Георги Давидов бе потвърдено.

С изпълнението на дузпата се нагърби Пабло Гарсия, който стреля силно, и въпреки че Илко Пиргов докосна топката, все пак бе точен за 1:0.

Следващата ситуация в мача бе на сметката на „смърфовете”, които бяха много близо до изравняване на резултата. Парвиз Умарбаев получи отляво и центрира много прецизно в наказателното поле, където Георги Минчев бе оставен непокрит и стреля, но прати топката покрай вратата.

В 35-ата минута бе отсъдена втора дузпа в мача, този път в полза на домакините. След атака отляво, топката бе центрирана в наказателното поле, къде след съприкосновение между Живко Атанасов и Салинас, футболистът на домакините падна на терена, а Георги Давидов посочи бялата точка. Ситуацията също бе прегледана с ВАР, а решението на рефера отново потвърдено.

Димитър Илиев застана зад топката и не срещна особени трудности да преодолее вратаря на гостите, пращайки го в противоположния ъгъл за 1:1.

В заключителните минути на първото полувреме „смърфовете” имаха две отлични възможности да излязат напред в резултата. Първо Парвиз Умарбаев обстрелва вратата на гостите, но Иван Дюлгеров показа отличен рефлекс и изби в корнер. Малко по-късно Мартин Паскалев стреля с глава след подаване на Умарбаев, но стражът на „моряците” отново бе на мястото си и спаси.

През второто полувреме по-чистите положение определено бяха на сметката на гостите от Черно море. В 58-ата минута Леандро Андраде центрира, но Велислав Василев стреля неточно. Осем минути по-късно при атака на домакините Бирсент Карагарен финтира Мартин Дичев по десния фланг и стреля, но Иван Дюлгеров изби.

Секунди по-късно играчите на Черно море организираха бърза контраатака, при което Леандро Андраде изведе Евгений Сердюк, на чиста позиция, който стреля, но Илко Пиргов парира удара.

В 71-ата минута Виктор Попов, който вече беше получил жълт картон фаулира грубо Парвиз Умарбаев. Треньорският щаб на домакините поиска втори жълт картон за футболисти на Черно море, което щеше да доведе до изгонването му от игра. Съдията Георги Давидов реши да не вдига жълт картон на играча на гостите, които доведе до сериозни разправии.

В заключителните минути домакините пробваха стихиен натиск, но така и не успяха да стигнат до крайния успех.

FT • ЛОКО ПД – ЧЕРНО МОРЕ 1:1 • Програма Резултати Класиране

0:1 Гарсия 12' (д)

1:1 Илиев 37' (д)

Стадион: „Локомотив”, Пловдив

Рефер: Георги Давидов, Велико Търново

Локомотив Пловдив: 1 Илко Пиргов, 5 Мартин Паскалев, 20 Милош Петрович, 4 Кристиан Гомис (жк), 6 Емил Янчев, 39 Парвиз Умарбаев, 44 Николай Николаев (33 Йосип Томашевич 46'), 9 Бирсент Карагарен, 16 Лукас Салинас, 14 Димитър Илиев, 10 Георги Минчев

Резерви: 71 Лукас Рейдър, 25 Артур Крачун, 2 Олексий Биков, 28 Айвън Ангелов, 7 Шакил Сно, 19 Александър Иванов

Старши треньор: Александър Тунчев

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 28 Влатко Дробаров, 3 Живко Атанасов, 6 Виктор Попов, 32 Мартин Дичев, 71 Васил Панайотов, 23 Пабло Гарсия, 15 Леандро Андраде, 27 Даниел Димов , 17 Велислав Василев, 9 Евгений Сердюк (жк)

Резерви: 22 Георги Георгиев, 42 Сами Ел Анаби, 7 Родриго Вилела, 92 Джеваро Непомусено, 20 Жозе Гомеш, 88 Павел Георгиев, 14 Калин Георгиев​