Лудогорец победи с 1:0 Черно море в среща от 16-ия кръг на efbet Лига. Гола вкара Клаудиу Кешеру (17). Двубоят ще се запомни и с 11-те жълти картона, от които седем бяха за домакините. Успехът бе шести пореден за шампионите в efbet Лига и отборът вече води с 5 точки в класирането пред Локомотив Пд и ЦСКА, които са и с мач повече.

Lap.bg
27 снимки

Противно на очакванията гостите бяха по-активни в началните минути и играта се развиваше предимно в половината на Лудогорец. Най-напред Васил Панайотов стреля в аут, а след това Матиас Курьор шутира в очертанията на вратата, но Владислав Стоянов улови.

Постепенно домакините взеха инициативата и поведоха при първата си възможност. В 17-ата минута прострелно центриране на Кирил Десподов от корнер бе плъзнато с глава към "забравения" Кешеру и той засече топката във вратата на Дюлгеров за 1:0.

Лудогорец Черно море статистика

Пет минути по-късно Десподов пропусна да удвои, след като получи удобна топка в наказателното поле, но се засуети и Дробаров изби в корнер. В подобна ситуация изпадна и Исмаил Иса пред вратата на разградчани в 25-ата минута, но забавянето му улесни домакините, които с общи усилия изчистиха топката.

В края на първата част Драгош Григоре сбърка при изнасянето на топката, Касми му я отне и веднага подаде към Иса в наказателното поле. Нападателят на Черно море се зачуди дали да стреля и това позволи на бранителите да се справят с общи усилия.

Двата отбора влязоха неубедително във второто полувреме и грешките следваха една след друга. Чак в 53-ата минута Кирил Десподов показа силата си и отправи страхотен удар, който само беше проследен с поглед от вратаря Дюлгеров, но за негов късмет топката излезе в аут.

Лудогорец Черно море

източник: Lap.bg

В следващите минути първо резервата на Черно море Родриго Енрике опита удар, но той не затрудни Владо Стоянов. Малко след Алекс Сантана обстрелва Дюлгеров, но мерникът му бе неточен. Невероятно спасяване на Иван Дюлгеров в 65-ата минута пък остави варненци в мача. Каули Оливейра показа страхотна техника в наказателното поле на гостите, но ударът му бе спасен от стража на Черно море.

"Моряците" пропиляха най-чистото си положение в 72-ата минута. Грешка в отбраната на домакините остави трима от гостите сами срещу Сисиньо, но завършващият удар на току-що влезлия Велислав Василев бе уловен с лекота от Владо Стоянов. В добавеното време на мача Черно море хвърли всички сили в атака, но така и не успя да стигне до чисти голови положения.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:0

1:0 Клаудиу Кешеру (17)

ЛУДОГОРЕЦ: 27. Владислав Стоянов, 4. Сисиньо, 32. Жосуе Са, 21. Драгош Григоре, 3. Антон Недялков, 18.Светослав Дяков (к), 64. Доминик Янков, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 11. Кирил Десподов, 28. Клаудиу Кешеру

Резерви: 23. Пламен Илиев, 5. Георги Терзиев, 12. Абел Анисе, 13. Мавис Чибота, 24. Оливие Жердон, 81. Димитър Митков, 95. Каули Соуса

Треньор Станислав Генчев

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 70. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 15. Леандро Андраде, 29. Файсел Касми, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса

Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 8. Емил Янчев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 16. Денислав Ангелов, 72. Родриго Вилела