Отборът на Арда се наложи с минималното 1:0 над Черно море в откриващ 20-ия кръг на efbet Лига сблъсък. До инкасирането на попадението в края на първата част "моряците" се защитаваха изключително дисциплинирано, което затрудняваше изграждането на атаките на Арда. Домакините все пак организираха добро нападение, завършило с дебютно попадение на Иван Тилев със "синия" екип. През втората част Черно море заигра доста по-добре, но не успя да материализира усилията си и резултатът остана непроменен.

Виж класирането в efbet Лига ТУК!

Преди първия съдийски сигнал треньорите на двата тима получиха наградите си за 2020 година. Наставникът на кърджалийци - Николай Киров, получи отличието си за Треньор №1 на изминалата година, а Илиан Илиев остана на второто място.

Двата отбора влязоха предпазливо в срещата и изчакваха своите шансове. В петата минута Спас Делев овладя страхотен диагонален пас, справи се с Даниел Димов и отправи удар към вратата на Георги Георгиев, но стражът излезе, скъсявайки ъгъла максимално, и блокира опита.

Официален сайт на Арда - fcarda.bg
97 снимки

След около половин час игра "моряците" стигнаха до първото си опасно положение. Гостите организираха добра контраатака, стартирала с подаване на Родриго към Илиан Илиев. Бившият младежки национал надбяга своя съперник и стреля, но топката се удари в страничния стълб.

В края на първата част кърджалийци поведоха в резултата след постепенна атака. Иван Коконов овладя пас на Александър Георгиев и моментално продължи към средата на терена, след което топката достигна до оставения на произвола Иван Тилев, който с първото си попадение в efbet Лига от началото на сезона изведе Арда напред. От щаба на гостите изявиха претенции, че Коконов не е съумял да запази топката в пределетите на терена.

Второто полувреме стартира с нов шанс за домакините, който бе пропилян от Иван Коконов, чийто удар прелетя разочароващо високо над напречната греда. В 78-ата минута "моряците" получиха правото да изпълняват свободен удар след игра с ръка на противников футболист. Ударът на Илиан Илиев-младши обаче бе неточен.

В последните минути напрежението в Кърджали се покачи. Денислав Ангелов центрира към Велислав Василев, който се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Милен Желев, който посегна да играе с топката. Георги Кабаков изгледа ситуацията отблизо и прецени, че няма нарушение, което вбеси наставника на "моряците".

В крайна сметка, Арда спечели трите точки, с което се изравни с Локо Пд, който пък среща ЦСКА в 20-ия кръг на шампионата. С 38 пункта, кърджалийци затвърдиха четвъртата си позиция в класирането. Черно море, от своя страна, остана на седмо място с 25 пункта.

Арда - Черно море  КР 1:0
1:0 Иван Тилев 44'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов (к), 80. Лъчезар Котев

Треньор: Николай Киров

Черно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов (к), 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго Енрике, 29. Файсел Касми, 20. Зе Гомеш, 10. Илиан Илиев-младши

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Арена Арда", гр. Кърджали