С паметен обрат в края на мача Черно море посече Ботев Пловдив с 4:3 в Коматево. Автогол в последната минута на редовното време донесе трите точки на варненци. Загубата остави "канарчетата" на дъното в класирането само с една точка. Двата отбора изнесоха истински спектакъл, който впечатли неутралните зрители.

Ботев Пд Черно море

източник: sofascore.com

Домакините поведоха с гол на Антоан Бароан още в 8-ата минуга. Варненци обаче бързо върнаха попадението чрез Закария Беншаа (19). Отново Антоан Бароан (41) даде аванс на "канарчетата" с красив акробатичен удар. Матеус Клементе (64) донесе ново изравняване на резултата преди Роеи Херман (66) за трети път да изведе Ботев напред. Черно море нанесе смъртоносния удар само за две минути. Най-напред Матиас Курьор изравни, а след това Точукву Нади си вкара автогол след грешка на капитана Виктор Генев.
Очаквано двубоят започна с натиск на домакините, който доведе до два поредни корнера още в първите пет минути. При втория центрирането затрудни "моряците", но Закария Беншаа изби топката на метър от голлинията.

Агресивната игра на "канарчетата" даде резултат още в 8-ата минута. Роеи Херман проби отдясно и с хубав пас по земя намери Ману в наказателното поле, който в опита си да овладее топката, я прати към Антоан Бароан. Нападателят без забавяне прати топката зад гърба на Дюлгеров за 1:0.

Продължителна атака на Черно море в 19-ата минута бе завършена ефектно от Закария Беншаа за 1:1. Той бе намерен непокрит около точката на дузпата от Виктор Попов и с премерен техничен удар не остави шансове на Аргилашки.

В 41-ата минута домакините отново ликуваха. Току-що влезлият Джеймс Ето'о с меко центриране в наказателното поле сложи топката на главата на Виктор Генев, който отклони към Антоан Бароан и той с майсторски удар от въздуха направи 2:1.

Втората част започна с положение пред вратата на Ботев Пловдив, но Мади Кета с глава не успя да отправи точен удар. Черно море продължи да търси изравнителния гол, но трудно създаваше опасности пред Аргилашки. В 60-ата минута реферът Станислав Тодоров поиска помощ от медицинския щаб на домакините заради болки в областта на ахилеса. След кратко прекъсване той поднови играта, макар и накуцвайки.

По-добрата игра на варненци след почивката донесе ново изравняване в 64-ата минута. Мощна тупалка на Сердюк от пряк свободен удар бе избита с мъка от Аргилашки, а дебнещият Матеус Клементе стигна първи до топката и я прати в мрежата на домакините за 2:2.

Радостта на гостите бе кратка. 120 секунди по-късно Рои Херман вдигна публиката в Коматево на крака с трети гол. Левият бек на Черно море Мартин Дичев свали с глава топката в краката на израелеца, който овлядя и с плътен удар по земя отново изведе Ботев напред - 3:2.

Домакините можеха да затворят срещата, но пропуски направиха резервите Джаспър Хертъм и Николай Минков.

Драмата настъпи в края на двубоя, когато "моряците" обърнаха резултата само за две минути. Първо центриране на Стефан Велев намери Матиас Курьор между неориентираните Роберто Пунчец и Джеймс Ето'о и нападателят на Черно море, макар и с голяма доза късмет, отклони топката във вратата за 3:3.

В 90-ата минута шокът за Ботев стана пълен. Капитанът Виктор Генев в опита си да изчисти, прати топката право в тялото на Точукву Ннади, а след рикошет атя влезе зад гърба на Георги Аргилашки.

БОТЕВ ПД - ЧЕРНО МОРЕ 3:4

1:0 Антоан Бароан (8)
1:1 Закария Беншаа (19)
2:1 Антоан Бароан (41)
2:2 Матеус Клементе (64)
3:2 Роеи Херман (66)
3:3 Матиас Курьор (88)
3:4 Точукву Нади (90-автогол)

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 2. Роеи Херман, 4. Виктор Генев - К,  6. Дилан Мартенс, 7 Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18.  Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец
Резерви: 84. Християн Славков, 9. Мартин Секулич, 15.  Джеймс Ето'о, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм
Треньор Желко Копич

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 15.  Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов - К, 88. Атаир Мимито, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк
Резерви: 22. Георги Георгиев, 39. Николай Златев, 11.  Алекс Фернандес, 23. Лъчезар Йорданов, 19. Матиас Курьор, 77. Стефан Велев, 10. Велислав Василев