Отборите на Черно море и Левски не успяха да излъчат победител в дербито от 23-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадион „Тича” във Варна завърши при резултат 0:0, въпреки че и двата тима имаха своите възможности за гол.  Домакините завършиха срещата с човек по-малко, след като капитанът Даниел Димов бе изгонен в 83-ата минута. Въпреки численото си предимство на терена, гостите така и не намериха верния път към гола.

Така двата тима запазват своите позиции във временното класиране. Черно море остава седми с актив от 30 точки, а Левски е осми с 28 пункта.

Антон Узунов
24 снимки

Първата отлична ситуация в мача се разкри пред нападателя на Левски Билал Бари. След много груба грешка на Даниел Димов в отбрана, който не успя да спре топката и позволи тя да мине под крака му, Бари пое и напредна сам срещу вратаря. Изстрелът му обаче бе спасен от стража на домакините Георги Георгиев.

В 12-ата минута дойде и вторият отличен шанс за Левски. След центриране от ъглов удар, Билал Бари надскочи всички на близката греда и стреля много добре с глава. Стражът на домакините обаче отново бе на висота и успя да избие с една ръка. При опита си да достигне топката и да направи добавка, Георги Александров падна на терена и поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени от рефера.

Само три минути по-късно Левски отново бе близо до гола. Този път Михайлович бе изведен по лявото крило, напредна добре и стреля, но вратарят на домакините спаси за пореден път.

В 21-ата минута домакините трябваше да извършат принудителна смяна, след като Стефан Велев контузи рамото и не успя да продължи срещата. Той бе заменен от Пабло Гарсия.

Левски продължи да бъде далеч по-активният тим, който създаваше интересните неща в мача. В 26-ата минута гостите стигнаха до свободен удар в половината на Черно море. Топката бе центрирана на далечната греда, където Александров успя да върне с глава към Тома Даске. Французинът стреля силно, но бранител на домакините успя да блокира. При добавката на Билал Бари, топката бе отразена от вратаря Георгиев.

Първата реална голова възможност за Черно море дойде едва в 34-ата минута. Домакините отнеха топката в центъра на терена и бързо организираха атака към вратата на Микулич. Родриго бе изведен отдясно, навлезе в наказателното поле и отправи силен удар по диагонала, но той бе твърде неточен.

Черно море - Левски 0:0

източник: SofaScore.com

Малко по-късно домакините имаха нов шанс, който дойде след пряк свободен удар. Васил Панайотов пробва късмета си от удобна позиция, но прати топката на сантиметри от напречната греда.

До края на първата част Мартин Петков пропусна за Левски с удар от въздуха, а в последната минута на полувремето Родриго стреля покрай вратата на Микулич.

Втората част започна доста по-спокойно. Първа възможност се разкри пред футболистите на домакините. Пабло Гарсия стреля силно от границата на наказателното поле, но топката рикошира в гърба на защитни и излезе в корнер.

В 54-ата минута Драган Михайлович имаше много добър шанс. Той получи в наказателното поле и стреля с левия крак, но топката му избяга и изстрелът се получи крайно неточен.

Илиан Илиев-младши също имаше възможност. След хубав пробив по дясното крило, който завърши с удар по диагонала, Микулич успя да избие в пореден ъглов удар. В следващата атака Илиев центрира много добре в пеналта, където Васил Панайотов стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на гостите.

В 82-ата минута след нарушение в центъра на терена Билал Бари попречи на Димов да изпълни фала и получи жълт картон. Футболистът на домакините обаче също бе декориран в жълто без да стане ясно точно за какво е показано официалното му предупреждение. Само шейсет секунди по-късно, капитанът на Черно море действа безразсъдно и извърши грубо нарушение срещу Краев, което му донесе втори жълт картон и съответно червен (вижте ситуацията във видеото)

Въпреки численото си предимство в заключителните минути, Левски така и не успя да се възползва и да отбележи така скъпоценния гол.

FT ЧЕРНО МОРЕ – ЛЕВСКИ 0:0Програма Резултати Класиране