Отборът на Лудогорец продължи безпрецедентната си доминация в България, печелейки 12-а поредна титла в шампионата. „Орлите” си осигуриха златните медали на стадион „Тича” след победа над Черно море в последния кръг на efbet Лига. Разградчани се наложиха с 1:0, а решителния гол реализира аржентинецът Матиас Тисера в началото на второто полувреме.

Start-photo.bg
33 снимки

Гостите завършиха мача в числено намален състав, след като минута преди края на редовното време Клод Гонсалвеш получи втори жълт картон за нарушение в центъра на терена. Все пак „орлите” съумяха да запазят минималната си преднина и да триумфират с победата и титлата. В същото време преследвачът ЦСКА победи Левски в дербито в София с 2:0, но резултатът в този мач нямаше никакво значение за титлата след успеха на Лудогорец във Варна.

Преди няколко дни Лудогорец спечели и SESAME Купа на България, побеждавайки във финала тима на ЦСКА 1948. Така „орлите” оформиха своя трети дубъл в своята история.

start-photo.bg
81 снимки

Двубоят на стадион „Тича” започна със сериозен натиск за гостите от Разград. Още в първите десет минути на срещата, футболистите на Ивайло Петев стигнаха до три удара към вратата на домакините. В 7-ата минута Кирил Десподов бе изведен по отличен начин от Мануел Шоу отдясно. Капитанът на Лудогорец овладя на гърди, напредна и стреля, но ударът му не се получи и Дюлгеров улови без проблеми. Малко по-късно Десподов намери Аслак Фон Витри отдясно, който отправи бомбен шут, но над вратата. В 10-ата минута Десподов отново имаше възможност да обстрелва вратата на противника. Този път българският национал отправи далеч по-добър удар, но след рикошет в защитник, топката излезе в корнер.

Разградчани продължиха да доминират сериозно в срещата, като в първите двайсетина минути на двубоя, домакините не успяха да отправят нито един удар към вратата на Серджио Падт. От своя страна „орлите” изпълниха няколко поредни ъглови удара, но не ида създадат интересна ситуация пред Дюлгеров.

В 28-ата минута Лудогорец бе много близо до откриване на резултата. След добра контраатака на гостите, Кирил Десподов получи отдясно и веднага центрира на далечната греда, където Кайо Видал бе оставен абсолютно сам. Крилото на „орлите” обаче не успя да стреля добре с глава и топката не застраши вратата на домакините.

Статистиката от Черно море - Лудогорец

източник: sofascore.com

Веднага след това дойде и първият изстрел към Серджио Падт. Васил Панайотов отправи удар от дистанция, но твърде неточен и прати топката в аут.

В 36-ата минута домакините стигнаха до фрапантен пропуск. Матеус Машадо бе изведен зад отбраната на гостите, но останал сам срещу Серджио Падт, не успя да го преодолее. Машадо стреля по земя, но стражът на „орлите” показа класа и спаси сигурен гол.

До края на полувремето двата тима се отчетоха с по още един изстрел. Първо Исмаил Иса стреля много силно по диагонала, но топката срещна тялото на бранител на Лудогорец. В ответната атака Кайо Видал също излезе на добра позиция и отправи удар, но топката не затрудни вратаря на варненци. Така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с прекрасна възможност за Черно море. Алекс Фернандес пробва да изненада Серджио Падт с мощен удар от дистанция, но вратарят на гостите реши да не рискува и изби в ъглов удар.

Резултатът в така важния мач бе открит в 50-ата минута. След грешка на Мазир Сула в отбраната на Черно море, Матиас Тисера отне и стреля опасно по диагонала, но Дюлгеров изби в ъглов удар. Зад топката застана Кирил Десподов, който центрира много добре на близката греда. Там Мануел Шоу успя да играе с глава и да прати топката на отсрещния фланг, където Тисера бе оставен непокрит и от няколко метра нямаше как да сгреши.

Минута преди края на редовото време Клод Гонсалвеш си изкара втори жълт картон  и остави своите в числено намален състав.

FT • ЧЕРНО МОРЕ – ЛУДОГОРЕЦ  0:1

0:1 Тисера 50'