Локомотив София и Черно море направиха скучно 0:0 помежду си в столичния квартал „Надежда“. Двубоят, който бе от 12-ия кръг на efbet Лига, не предложи почти никакви голови положения пред двамата вратари Александър Любенов и Иван Дюлгеров.

Равенството със сигурност не е лош резултат за „железничарите“, които наредиха две поредни загуби от Лудогорец и ЦСКА. „Моряците“ със сигурност са се надявали на повече от точка, но за тях това е рекорден 12-и пореден мач без загуба. За варненския тим това е втора поредна визита, която завършва при равен резултат след 1:1 с ЦСКА 1948 преди около седмица.

„Зелено-белите“ изпуснаха да задминат Локомотив Пловдив на върха в класирането и остават втори. Черно море е с 28 точки, докато „смърфовете“ са с 29 и мач по-малко. Локомотив София пък остава на незавидната 13-а позиция с 10 пункта.

За Локомотив София предстои гостуване на Берое, а Черно море приема лидера Локо Пловдив.

start-photo.bg
46 снимки

Локомотив София - Черно море

източник: Sofascore.com

Срещата започна далеч от динамично. "Моряците" бяха по-активни, но чак в 20-ата минута създадоха нещо по-сериозно. Удар на Мазир Сула от дистанция мина до вратата на "железничарите".

Първата чиста възможност в мача дойде едва в 38-ата минута, когато Атанас Илиев си поведе дълго една топка в наказателното поле, но успя да намери Мазир Сула около точката на дузпата. Халфът стреля от движение, но прекалено високо.

В средата на втората част дойде най-добрата възможност за Локо и тя бе под формата на далечен удар. Ивайло Найденов опита късмета си, ала Иван Дюлгеров внимаваше и изби в ъглов удар.

Минути след тва "червено-черните" създадоха 100-процентова възможност. Франса стреля от пряк свободен удар и предизвика грешка на Иван Дюлгеров, който изби в краката на Станоев. Виктор Попов обаче реагира и изби току пред крака на полузащитника на Локо Сф.

Черно море отговори - Едгар Пашеко получи в наказателното поле, завъртя се и опита удар с левия крак, който не сполучи с поне 2-3 метра.

В последните 10 минути на срещата Атанас Илиев на два пъти успя да засече подавания от десния фланг, но и в двата случая бе маркирана засада на мощния централен нападател.

FT / Локомотив София - Черно море 0:0

Локомотив София: 24 Александър Любенов, 12 Бруно Франко, 4 Диме Димов, 26 Красимир Милошев, 31 Красимир Станоев, 15 Лука Иванов, 5 Даниел Ками, 10 Валентин Николов, 22 Ивайло Найденов, 98 Стив Траоре, 11 Карлос Франса

Треньор: Данило Дончич

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 6 Виктор Попов, 2 Цветомир Панов, 27 Даниел Димов, 71 Васил Панайотов, 11 Алекс Фернандес, 23 Едгар Пашеко, 8 Мазир Сула, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев