Носителят на Купата на България – Локомотив Пловдив, завоюва много ценен успех в efbet Лига, след като победи с 2:1 като домакин варненския Черно море. На два пъти „смърфовете” излизаха напред в резултата срещу „моряците”, като първо Момчил Цветанов откри резултата в четвъртата минута, но Матиас Курьор изравни резултата в 33-ата минута. Три минути след старта на втората част пък феноменален гол от капитана на домакините – Димитър Илиев, отново изведе Локомотив напред и на практика оформи крайния резултат на „Лаута”. Така Локомотив записа втора поредна победа у дома в efbet Лига.

Победата прати Локомотив Пловдив на второто място във временното класиране на efbet Лига, като отборът е с девет пункта, колкото има и лидерът Лудогорец, но шампионът е с далеч по-добри показатели при головата разлика. Черно море, от своя страна, е на незавидното 10-о място с четири точки. В добавеното време на срещата Родриго Енрике получи два жълти картона в рамките на 60 секунди и беше изгонен.

20 снимки

Домакините откриха рано-рано резултата в домакинството си - след само четири минути игра. Николай Николаев напредна отдясно и достави страхотно центриране за Момчил Цветанов. Бързоногият халф от легнало положение засече топката и я прати във вратата на Георгиев.

Полека-лека варненци се окопитаха при визитата си и започнаха да задържат повече топката. В 19-ата минута Илиан Илиев направи подаване към Иса отляво по атаката на Черно море. Той го продължи към Панайотов на границата на наказателното поле. Играчът на варненци се забави се и загуби притежанието на топката. Седем по-късно  Георги Минчев отговори със страхотен шут от далечен свободен удар, но също така се видя и толкова страхотна намеса на стража на "моряците" Георги Георгиев.

Набезите на Черно море дадоха резултат в 33-ата минута. Родриго Енрике комбинира с Васил Панайотов, а халфът с пета изведе Курьор зад отбраната на Локомотив. Новодошлият офанзивен футболист на Черно море с левия крак направи Луков безпомощен - 1:1.

В заключителните минути на мача двата отбора прибягваха само към нарушения, като играта определено се накъса. Реферът Георги Димитров показа няколко картона и сериозни шансове пред двата отбора до края на първото полувреме - нямаше. Втората част стартира вълшебно за пловдивчани. Локомотив получи пряк свободен удар в близост от границата на наказателното поле на Черно море. Зад топката застана Димитър Илиев и капитанът на "смърфовете" с шеметен удар матира Георгиев за 2:1.

В 50-ата минута пък Даниел Димов засече с глава центрирана топка от корнер към втора греда, но там Иса не успя да нацели вратата на Луков - аут. В 74-ата минута пък Анте Аралица бе изведен вдясно и стреля много силно по земя от наказателното поле на Черно море, но Георги Георгиев с крак отби напред. 60 секунди по-късно Динис Алмейда бе видян вляво, зад защитата на Черно море. Халфът на Локомотив опита да прехвърли Георги Георгиев, но и този път вратарят на варненци блокира опита на домакините.

ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Момчил Цветанов (4)

1:1 Матиас Курьор (33)

2:1 Димитър Илиев (48)

Гл. съдия: Георги Димитров

Стадион: "Локомотив", Пловдив

ЛОКО ПД: Мартин Луков - Милош Петрович, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Петър Витанов, Кристиан Илич, Николай Николаев, Кенан Муслимович, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Георги Минчев

Треньор: Бруно Акрапович

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Георгиев - Виктор Попов, Даниел Димов, Емил Янчев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Илиан Илиев, Родриго, Матиас Курьор, Исмаил Иса