Черно море и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига.Двата тима изиграха интересен мач на „Тича“, в който „моряците“ може да съжаляват, че не успяха да стигнат до успеха. В 13-ата минута Светослав Вуцов спаси дузпа, изпълнена от Родриго Енрике. В 27-ата минута домакините все пак поведоха с гол на Евгений Сердюк. Тони Тасев възстанови равенството в 53-ата минута. В края на срещата варненци имаха две добри възможности да стигнат до победата, но Живко Атанасов и Зе Гомеш пропуснаха с глава.

Така столичани остават на 4-о място във временното класиране с 19 точки. Черно море са веднага след тях с две точки по-малко.

LAP.bg
19 снимки

Двубоят започна с по-активни действия на гостите. Във 3-ата минута шут от около 25 метра на Венцислав Керчев срещна горната греда на Дюлгеров. Малко по-късно Питър Макрилос свали за Крис Добрев в наказателното поле. Младокът оправи опасен удар, който бе блокиран.

В 10-ата минута Черно море получи дузпа. Леандро Андраде нахлу на скорост в наказателното поле и бе препънат от Емил Виячки. Главният рефер Волен Чинков бе категоричен - наказателен удар. Зад топката застана Родриго Енрике. Бразилецът стреля в долния ляв ъгъл, но Светослав Вуцов показа завиден рефлекс и спаси.

Десет минути по-късно Ерол Дост отне топката от Васил Панайотов в центъра, след което намери Тони Тасев отдясно. Крилото опита центриране, но топката срещна тялото на Цветомир Панов. Топката обаче се озова в оставения непокрит Макрилос пред наказателното поле. Австралиецът обаче стреля в аут. В 23-ата минута Керчев получи отляво и опита центриране. Топката обаче се насочи към вратата. Дюлгеров внимаваше и успя да улови.

В 27-ата минута Черно море откри резултата. Макрилос сбърка в центъра на терена. Андраде отне топката, напредна и намери Сердик в наказателното поле. Нападателят потърси далечния ъгъл и направи Вуцов безпомощен.

След попадението битката по терена преобладаваше. До края на първата част двата отбора не успяха да създадат опасности пред противниковата врата.

В началото на втората част Андраде получи отличен пас отляво, стигна до топката и центрира в наказателното поле. Там Велислав Василев демонстрира отличен контрол на топката, овладя и от 5-6 метра отправи удар, който Вуцов с крак спаси. Отговорът на столичани не закъсня. В 53-ата минута Ради Кирилов овладя отлично центриране на Томбак. Националът отправи удар, който срещна тялото на Крис Добрев. Топката обаче се озова в Тони Тасев, който с мощен шут от няколко метра нямаше как да сбърка.

След гола битката отново преобладаваше на терена. Двата тима трудно създаваха нещо смислено в офанзивен план. В 72-ата минута Родриго получи отдясно, справи се с двама играчи в черни фланелки и потърси далечния ъгъл, но стреля безкрайно неточно.

В 87-ата минута Зе Гомеш опита удар от движение от границата на наказателното поле, но не затрудни Вуцов. Малко след това Стефан Велев засече с глава центриране отляво. Топката обаче срещна тялото на Андреа Христов и се върна при Велев, който след това не успя да отправи хубав удар. В 88-ата минута Живко Атанасов бе оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Димов, но прати топката покрай вратата. В добавеното време Зе Гомеш стреля с глава след центриране от корнер, но и той не намери очертанията на вратата.

ЧЕРНО МОРЕ – СЛАВИЯ 1:1

1:0 Евгений Сердюк (27)

1:1 Тони Тасев (53)

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов /к/, 77. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 17. Велислав Василев (68 - Зе Гомеш), 72. Родриго Енрике (81 - Джеваро Непомусено), 9. Евгений Сердюк (81 - Даниел Димов)

Резерви: 13. Галин Григоров /в/, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 92. Джеваро Непомусено, 20. Зе Гомеш, 11. Фоде Гираси, 14. Калин Георгиев

Треньор: Илиан Илиев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов /к/, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 16. Кемело Нгуена, 7. Питър Макрилос (63- Иван Минчев), 88. Тони Тасев (89 - Димитър Стоянов), 10. Радослав Кирилов (90 - Борис Димитров), 11. Кристиан Добрев (63 - Мартин Сораков)

Резерви: 1. Георги Петков /в/, 18. Димитър Стоянов, 73. Иван Минчев, 20. Марко Ихарош, 5. Мартин Атанасов, 19. Мартин Сораков, 29. Борис Димитров