Черно море завърши 1:1 с Черноморец Бачлик в първата си контрола от старта на зимната подготовка. Срещата се игра на стадион “Тича” пред около 200 зрители.

“Моряците” стартираха силно двубоя и още в 6-ата минута откриха резултата. Мартин Минчев проби отляво и намери младия талант Велислав Василев, който от точката на дузпата реализира. В 18-ата минута Васил Панайотов изведи Велислав Василев отдясно, който центрира остро по земя в наказателното поле, където Исмаил Иса с шпагат успя да играе с топката, но след като срещна крака на бранител излезе в корнер. В 33-ата Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да нанесе добър удар и вратаря успя да я отрази. В 39-ата Виктор Митев бе фаулиран на границата на наказателното поле, а Дани Георгиев стреля в стената от прекия свободен удар. В 45-ата минута Мартин Минчев отправи изстрел от дъгата на наказателното поле, но топката премина покрай гредата.

В 51-вата минута Владислав Мирчев с глава засече центриране и изравни. В 64-ата минута Дани Кики получи топката в центъра на терена и пусна много техничен пас към Денислав Ангелов, който от точката на дузпата, останал сам срешу вратаря, стреля над напречната греда.

Съставът на Черно море: Иван Дичевски, Даниел Димов, Стефан Станчев, Виктор Попов, Фахд Актау, Велислав Василев, Емил Янчев, Васил Панайотов, Мартин Минчев, Илиан Илиев, Исмаил Иса

Второ полувреме: Йордан Радев, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов, Патрик Андраде, Мехди Букаси (62-Павел Георгиев), Лъчезар Йодранов, Велислав Василев, Дани Кики, Денислав Ангелов

Балчик: Християн Христов, Даниел Георгиев, Генади Луго, Тодор Таушанов, Мирослав Начев, Николай Иванов, Цветан Илиев, Виктор Митев, Георги Герогиев, Александър Стефанов, Владислав Мирчев.