Столичният ЦСКА записа много ценен успях в борбата си за челните позиции в efbet Лига. Три дни след успеха над Виктория Пилзен от Лигата на конференциите „червените” спечелиха с 1:0 визитата си на Черно море на „Тича” в изключително тежък сблъсък между двата отбора.

Единственият гол във Варна падна в 61-ата минута, когато Жорди Кайседо порази вратата на „моряците” след груба грешка на бившия бранител на Левски Живко Атанасов и еквадорецът на практика донесе трите точки на своя отбор. Черно море пък доигра срещата с 10 човека, тъй като Жозе Гомеш бе изгонен с втори жълт картон в 73-ата минута, а първият картон му бе показан четири по-рано.

Черно море - ЦСКА

източник: sofascore.com

С трите си изиграни и спечелени мача досега в шампионата отборът на Стойчо Младенов излезе пети с девет точки, на четири зад лидера Славия, който е с три мача повече. Черно море остава пред ЦСКА и е втори с 11 точки, но също е с три мача повече от неделния си съперник.

След паузата за национални отбори ЦСКА приема лидера Славия, докато за Черно море предстои визита на шампиона Лудогорец.

Антон Узунов
49 снимки

След три минути игра се видя първата изгодна ситуация. Топката бе центрирана в наказателното поле на ЦСКА, а Родриго Енрике отигра с глава, но Евтимов спаси. Все пак бе отсъдена и засада, защото юношата на Бенфика бе в положение на такава. Черно море беше по-дейният отбор в първите минути, а в седмата минута Евтимов трябваше да спира центриране отляво на Цветомир Панов и улови топката преди тя да стигне до Жозе Гомеш.

В 10-ата пък Живко Атанасов стреля от изгодна позиция в наказателното поле, след като топката попадна пред него, но опитът му с десния крак бе кошмарно неточен - аут. В 22-ата минута ЦСКА нацели гредата след фантастично изпълнение на Чатакович. Кайседо отигра с глава отляво топката и я подаде за Чатакович, който овладя и стреля от въздуха. Топката прехвърли Георги Георгиев, но "облиза" напречната греда след красивото изпълнение.

След половин час игра домакините бяха близо до това да открият резултата след слаба игра на столичани в защита. "Червените" от София допуснаха много груба грешка, след като Ахмедов изчисти слабо топката към границата на наказателното поле на ЦСКА. Там бе Пабло Гарсия, който шутира от воле, но Евтимов със зрелищна намеса прати топката в ъглов удар за Черно море.

Пет преди края Хамза Чатакович овладя пред наказателното поле на домакините и реши да стреля фронтално, макар да имаше възможност вляво и дясно. Ударът му обаче бе отразен от Георгиев. Черно море можеше да поведе в резултата със старта на втората част, ако не беше брилянтната намеса на най-новото попълнение - Томас Лам. Стефан Велев елиминира елегантно Юрген Матей по земя в наказателното поле на ЦСКА. Той отправи удар, а Евтимов блокира, но топката се запъти към вратата на ЦСКА, но в сетния миг Томас Лам изчисти в ъглов удар.

Гостите от София откриха резултата в 61-ата минута, когато Брадли Мазику даде вляво за Греъм Кери. Ирландецът овладя, вдигна глава, след като бе необезпокояван и даде остър пас по земя пред вратаря Георгиев. Бранителят Живко Атанасов действа безхаберно и не парира топката, която бе отиграна от Кайседо, който отблизо матира стража на варненци - 1:0 за ЦСКА.

В 72-ата минута Цветомир Панов премина през защитата на ЦСКА отляво и даде успореден пас за Жозе Гомеш, но нападателят на Черно море се размина с топката.. Секунди по-късно пък Жозе Гомеш бе изгонен с втори жълт картон и Черно море остана с 10 човека.

До края на срещата на "Тича" отборът на домакините опита да пресира отбраната на столичани, макар да бяха с 10 човека, но на няколко пъти Евтимов се намесваше решително и внасяше спокойствие в действията на своя отбор.

FT / ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:1

0:1 Жорди Кайседо (61)

Рефер: Георги Димитров /София/

Стадион: "Тича" /Варна/

Стартови състави:

Черно море: 22 Георги Георгиев - 6 Виктор Попов 3 Живко Атанасов 28 Влатко Дробаров 2 Цветомир Панов 71 Васил Панайотов /к/ - 23 Пабло Гарсия 15 Леандро Андраде 20 Жозе Гомеш 72 Родриго Енрике 77 Стефан Велев

Резерви: 25 Иван Дюлгеров - 27 Даниел Димов 32 Мартин Дичев 17 Велислав Василев 88 Павел Георгиев 18 Мартин Милушев 11 Фоде Гираси

Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА: 25 Димитър Евтимов - 2 Юрген Матей /к/ 29 Томас Лам 19 Иван  Турицов 18 Брадли Мазику 3 Жеферсон 21 Амос Юга 8 Греъм Кери 11 Хамза Чатакович 23 Ахмед Ахмедов 9 Жорди Кайседо

Резерви: 1 Густаво Бусато - 16 Асен Дончев 6 Кристиян Нзила 5 Федерико Варела 20 Християн Петров 30 Яник-Сони Вилдсхут