Черно море изигра поредният си силен мач отначалото на сезона в efbet Лига, успявайки да победи ЦСКА 1948 с 3:2.в първия двубой от днешната програма от петия кръг. Леандро Андраде даде аванс за тима си в 7-та минута, но Марио Топузов изравни в 35-та. Резервата Жозе Гомеш отново даде аванс на тима си в 47-та минута. В 66-та минута Георги Ангелов си отбеляза автогол за 1:3. Шест минути по-късно Виктор Попов също си отбеляза автогол за крайното 2:3.

Антон Узунов
30 снимки

Двубоят започна мудно, но пък Черно море успя да нанесе удар след само 7 минути. След пробив по десния фланг Родриго Енрике успя да центрира на крака на Леандро Андраде, който не сбърка от няколко метра за 1:0.

Постепеннно домакините се събудиха и в 22-та можеше да изравнят. След изпълнение на ъглов удар топката стигна до Марио Топузов на границата на наказателното поле, но младото крило пропусна чудесен шанс.

В 34-та минута двата тима размениха по един хубав шанс. След бърза контраатака Денислав Александров успя да намери движението без топка на Георги Русев, чийто удар от трудна позиция обаче премина в аут. В ответната ситуация Файсел Касми изведе в коридор Стефан Велев, но халфът някак пропусна целат сам срещу Даниел Наумов.

Kiril Bekyarov / LAP.bg
89 снимки

Минута по-късно все пак ЦСКА 1948 стигна до гол. "Червените" успяха да се възползват от нелепа грешка в редиците на "моряците". Георги Георгиев изрита по ужасяващ начин топката,която попадна в Марио Топузов, а младокът не сгреши на празна врата за 1:1.

Равенството обаче се задържа само две минути след рестарта на мача. След страхотен извеждащ пас към нападателя Жозе Гомеш, стрелецът се откъсна необеспокояван от отбраната на ЦСКА 1948 и разстреля Даниел Наумов за 2:1. Попадението беше признато след намесата на ВАР.

Само 8 минути по-късно "моряците" можеше да решат всичко. След бърза атака на Черно море Родриго Енрике намери с чудесен пас Гомеш, който от 10-на метра пропусна фронтално срещу вратата на Даниел Наумов.

В 66-та минута гостите поведоха с два гола. Нова страхотна контраатака за гостите завърши с центриране на Родриго Енрике към Гомеш, а Георги Ангелов имаше голямото нещастие да си отбележи автогол.

Четири минути по-късно Черно море оцеля. След ъглов удар за ЦСКА 1948 се извиси Симеон Петров и нанесе мощен удар, а Георги Георгиев прояви страхотен рефлекс, за да спаси.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 отново се върна в мача. След добре изградена атака през центъра Димитър Илиев получи и центрира остро към наказателното поле, където Виктор Попов засече кълбото в собствената си врата за 2:3.

Десет минути преди края на мача Марио Топузов получи втори жълт, съответно червен картон, за да остави отбора си с 10 човека.

ЦСКА 1948 - Черно море 2:3

0:1 - Леандро Андраде (7)

1:1 - Марио Топузов (35)

1:2 - Жозе Гомеш (47)

1:3 - Георги Ангелов (66, авт.)

2:3 - Виктор Попов (72, авт.)

Ето съставите на двата тима:

ЦСКА 1948: Наумов, Костадин Илиев, Димитър Илиев, Симеон Петров, Георги Ангелов, Ивайло Чочев, Стивън Кирилов, Мартин Хайдаров, Топузов, Александров, Русев

Черно море: Георги Георгиев, Атанасов, Дробаров, Попов, Панов, Гарсия, Панайотов, Велев, Касми, Андраде, Родриго