Черно море записа третата си победа в родната efbet Лига, след като наложи волята си над Берое с 2:0 във втори мач от 12-ия кръг. Двата отбора трябваше да се изправят един срещу друг на много тежкия терен във Варна – „Тича”, който бе под всякаква критика след дъжда, излял се над морската ни столица. Успехът е повече от ценен за домакините, които се борят с отбора на Берое за място в Топ 6.

Исмаил Иса даде превес на „моряците” в края на първото полувреме, за да може в 86-ата минута Мартин Минчев да вкара втория гол от дузпа за своя тим. По този начин варненци се изкачиха до петата позиция във временното класиране, касирайки 18 точки в своя актив, докато Берое остава осми със същия актив, но с по-слабата си голова разлика.

Срещата не показа много футболни достойнства, но оправданията, които биха дали от двата клуба, биха били логични, след като самите обстоятелства трудно позволяваха на топката да върви нормално по терена.

По време на загрявката между двата отбора стана ясно, че титулярният вратар на Берое - Душан Перниш, е получил травма, която го вади от строя. На неговото място пък ще застане резервата Пламен Колев.

Срещата в морската ни столица стартира на слабо ниво, а това бе и напълно логично, след като теренът на варненския стадион „Тича” бе в много лошо състояние след дъжда, който валя в Източна България.

Двата отбора опитваха да се надхитрят, но по-дейният тим бе Черно море, който търсеше фланговете и натискаше леко опонента, но срещаше съпротивата на Берое. Домакините имаха двоен шанс след 22 минути игра, когато удар на Дани Кики бе блокиран от Александър Василев. Последва шут на Родриго Енрике, но той бе крайно неточен.

В 35-ата минута пък домакините създадоха нападение отляво, а Мартин Минчев бе изведен зад гърба на защитата на старозагорци. Той напредна и отправи удар с левия крак, но Пламен Колев се намеси добре и отрази удара на младока от Черно море.

Три минути по-късно двамата национални състезатели от домакините Васил Панайотов и Исмаил Иса разиграха така, че домакините да поведат. Халфът изпрати дълга топка зад защитата на Берое за Иса, който овладя и напредна солидно. Той стреля от малък ъгъл с добър завършващ удар, правейки безпомощен Пламен Колев.

Берое беше далеч по-активният отбор през втората част, ала в крайна сметка това не доведе до някакви резултатни позитиви за тима на Александър Томаш. В 57-ата минута гостите нацелиха гредата на Черно море, а последвал удар на Виктор Генев бе изчистен от голлинията от Димитри Хантакиас.

Две по-късно пък Исмаил Иса имаше чудесен шанс за удвояване на резултата, но колебание в неговите действия доведоха до спасяване от Пламен Колев.

Постепенно „моряците” укротиха действията на своя опонент, а в 85-ата минута те получиха дузпа. Причината бе нарушение на Александър Василев срещу Родриго Енрике в наказателното поле, заради което Ивайло Стоянов показа бялата точка. Зад топката застана Мартин Минчев, който непоколебимо удвои актива на своя тим във Варна.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 2:0

Стартови състави на двата отбора:

Черно море: Миодраг Митрович – Виктор Попов, Даниел Димов, Димитриос Хантакиас, Цветомир Панов – Васил Панайотов, Патрик Андраде, Родриго да Силва – Мартин Минчев, Исмаил Иса, Родриго Енрике

Треньор: Илиан Илиев

Берое: Душан Перниш – Александър Цветков, Александър Василев, Виктор Генев, Иван Бандаловски – Георги Ангелов, Карлос Охене, Ибрахима Конте – Зоран Йосипович, Рубен Бригидо, Иван Минчев

Треньор: Александър Томаш

Съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: "Тича”, Варна