Треньорът на Лудогорец Валдас Дамбраускас ще запази за гостуването на Мидтиланд в Лига Европа своя основен нападател Пиерос Сотириу и няма да го пусне в игра днес срещу Черно море. Както вече кипърските медии писаха, Сотириу, който е един от капитаните на националния тим на островната държава, получи лека травма преди гостуването на Малта в световна квалификация. Той беше в групата за въпросния мач, но не влезе на терена, а след това логично беше освободен от лагера на националния тим и се прибра в Разград, където протича възстановяването му.

Заради липсата на Сотириу, който все пак ще е на линия за гостуването на Мидтиланд в четвъртък, от фризера ще излезе замразеният в последния месец Елвис Ману. По решение на Валдас Дамбраускас опитният нападател бе изваден от отбора и не е играл в официален мач от юли. Той обаче вече е изгладил своите отношения с литовския треньор и дори бе картотекиран за груповата фаза на Лига Европа. На пейката отново ще е Ихинио Марин, който не е готов за 90 минути. Алекс Сантана пък се очаква да бъде плеймейкър в отсъствието на контузения Каули Оливейра, а Доминик Янков навярно ще започне на пейката, защото игра за националния тим при победата с 4:1 над Грузия в контрола.

Още новини четете в днешния брой на "Мач Телеграф"