Черно море записа трета победа в контролите от лятната подготовка. “Моряците” удариха новака в елита Арда с 2:0 в Банско. И двете попадения паднаха през първата част, а точни бяха Родриго в 14-ата и Исмаил Иса в 24-ата минути.

Треньорът Илиан Илиев започна на вратата с Иван Дичевски, пред него в центъра на отбраната си партнираха Мирослав Енчев и Делмиро. На левия бек бе Абдалах Имамо, а отдясно Цветомир Панов. В средата на терена оперираха каращият проби 29-годишен румънец Неагу и Васил Панайотов, а пред тях Родриго. По двете крилата започнаха Аристот Ндонгала и Жордао Кардозо, а изтеглен напред Исмал Иса.

Превантивно, заради болежки, в срещата не взеха участие Дани Кики, Илиан Илиев-младши, Велислав Василев и Миодраг Митрович.

Черно море - Арда 2:0

източник: Пресслужба Черно море

Още в първата минута Черно море можеше да открие резултата. Родриго получи топката в наказателното поле и бе съборен, но реферът не отсъди дузпа. Топката попадна във Васил Панайотов, който стреля от около дузпата, но топката срещна тялото на бранител.

В 13-ата минута Аристот Ндонгала центрира от фаул на задна греда, където Исмаил Иса с глава бе много близо до гол, но топката срещна страничната мрежа от външната страна.

В 14-ата минута Исмаил Иса проби отдясно, нахлу в наказателното поле и върна топката към Родриго, който от точката на дузпата реализира за 1:0.

В 24-ата минута Иса получи топката отдясно, нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала реализира за 2:0.В 38-ата минута Арда създаде първата си опасност пред вратата на Иван Дюлгеров, но стражът на “моряците” успя да улови топката след удар от близо.

През втората част в игра се появиха Иван Дичевски, Стефан Станчев, Виктор Попов, Патрик Андраде, Мартин Костадинов, Мартин Минчев, Лъчезар Йорданов и Жоржиньо, които заеха местата на Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Мирослав Енчев, Аристотн Днонгала, Васил Панайотов, Жордао Кардозо, Родриго, Исмаил Иса.

Йордан Радев, Мартин Дичев и Емил Янчев влизат на местата на Неагу, Делмиро и Абдалах Имамо. В 64-ата минута футболист на Арда излезе сам срещу Иван Дичевски, но младият страж на варненци успя да спаси. Лъчезар Йорданов отстъпи мястото си на Петър Вуцов в 75-ата минута. До края на срещата и двата тима имаха ситуации, но така и нов гол не падна. Най-чистата бе в 87-ата минута, когато  Петър Вуов получи топката в наказателното поле, но вместо да шутира потърси пас към Емил Янчев, но топката бе избита.