Черно море завърши с победа подготовката си за новия сезон в Първа професионална лига. В последната си контрола варненският тим надделя над Дунав Русе с 4:0. Черно море можеше да открие резултата в 18-та минута, когато Аристот Ндонгала стреля опасно, но вратарят на гостите Генади Ганев изби топката. В 22-та минута домакините поведоха в резултата. Аристот Ндонгала проби отдясно по атаката на Черно море и подаде към Исмаил Иса, който от няколко метра вкара за 1:0. Две минути по-късно за домакините се разписа още едно от новите попълнения на отбора. След центриране от корнер отдясно на вратата на Дунав гръцкият защитник на Черно море Димитриос Хантакиас засече топката с глава и удвои преднината на "моряците". В 45-та минута Родриго Енрике стреля от около 20-тина метра, но вратарят на Дунав Генади Ганев показа класа и успя да избие топката и да предотврати сигурен гол.

В 49-та минута на мача Дунав можеше да намали изоставането си, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да избие топката след опасен удар на Стефан Христов. В 54-та минута Черно море бе билзо до нов гол. Аристот Ндонгала центрира отдясно, Исмаил Иса засече топката с глава, но за късмет на гостите тя премина на сантиметри над напречната греда. В 58-та минута Исмаил Иса нахлу в наказателното поле на Дунав отдясно и върна топката към Мартин Минчев, който вкара третия гол за Черно море. В 64-та минута Аристот Ндонгала центрира отдясно по атаката на домакините, Дани Кики засече топката с глава, но вратарят на Дунав Благой Макендгиев успя да избие топката. В 73-та минута вратарят на гостите Благой Макенджиев предотврати сигурен гол, след като изби топката след опасен удар по земя на Жоржиньо. В 85-та минута Жоржиньо получи отличен пас, напредна и с техничен удар по земя оформи крайното 4:0.

Преди срещата официално бе представен отборът на Черно море за новия сезон в Първа професионална лига.

Черно море - Дунав /Русе/ 4:0;

Футболистите на Черно море за сезон 2019/2020 в Първа професионална лига - Иван Дюлгеров, Иван Дичевски, Цветомир Панов, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Мартин Дичев, Лъчезар Йорданов, Мирослав Енчев, Виктор Попов, Жоржиньо, Емил Янчев, Патрик Андраде, Мартин Минчев, Велислав Василев, Васил Панайотов, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Петър Вуцов, Родриго Енрике, Йордан Радев, Жордао Кардозо, Илиан Илиев-младши, Йонуц Нягу, Димитриос Хантакиас и Исмаил Иса.
Първият мач от новия сезон на Черно море е на стадион "Тича" следващата неделя, 14 юли, от 21.00 часа, а съперник е тимът на Локомотив /Пловдив/. Дунав пък играе в Русе в първия кръг от новото първенство на 15 юли, понеделник, от 20.30 часа срещу Левски. /ДНВ/