Отборът на Черно море записа втора победа в контролите от лятната подготовка. "Моряците" спечелиха срещу носителя на Купата на Армения Гандзасар с 2:1 на стадион "Св. Петър" в Банско. Новото попълнение на варненци Патрик откри резултата в 27-ата минута, а в 45-ата Лъчезар Йорданов реализира втория гол за "зелено-белите" в срещата. Почетното попадение за Ганзасар падна в 56-ата минута след неразбирателство между вратаря Иван Дюлгеров и бранителя Мирослав Енчев.

Черно море започна по-добре срещата и още в третата минута създаде първата опасност пред вратата на арменския тим. Валентин Йосков получи топката в половината на съперника, подаде към Лъчезар Йорданов, който намери връхлитащия отдясно на скорост Дани Кики. Опитният футболист финтира бранител и стреля по диагонала, но стражът на гостите спаси.

В 12-ата минута Черно море изпусна 100% възможност за гол. Кононго проби отляво, нахлу в наказателното поле и подаде към Йосков, който от границата на малкия пеналт стреля, но вратарят на арменския отбор показа невероятен рефлекс и спаси.

Гостите имаха две положения от статични ситуации, но не намериха очертанията на вратата.

В 27-ата минута Черно море повежда в резултата. Благой Макенджиев улови топката след центриране от корнер. С дълъг пас намери Мехди Фенуш в половината на гостите. Той финтира бранител и върна топката към дъгата на наказателното поле, където Патрик с топовен удар от движение прониза стража на арменците за 1:0.

В 32-рата минута арменците създадоха добра възможност пред вратата на Макенджиев. След центриране от фаул последва меле и изстрел към вратата, но Пламен Димов застана на пътя на топката, която влизаше в мрежата.

В 45-ата минута Георги Илиев стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на съперника изби. Топката попадна в Лъчезар Йорданов, който стреля в тялото на вратаря, кълбото отново се върна в младия талант на "моряците", който от втория опит реализира втори гол за Черно море.

Илиан Илиев пусна изцяло нов състав през второто полувреме. На терена влязоха Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ивайло Марков, Георги Божилов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Жоржиньо, Петър Витанов, Аристот, Емил Янчев.

В 56-ата минута Гандзасар намаляват резултата. След неразбирателство между Мирослав Енчев и вратаря Иван Дюлгеров футболист на гостите на празна врата реализира за 2:1.

В 63-ата минута Божилов изведе в коридор Жоржиньо, който пусна топката покрай вратаря, но тя премина до страничната греда.

В 69-ата минута много добра комбинация между Жоржиньо и Мартин Минчев, след която младият талант на Черно море се озова сам срещу вратаря на Гандзасар. Точно преди да нанесе удар топката му отскочи и излезе в аут.

В 75-ата минута Аристот стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря на арменския тим.

В 77-ата минута добро спасяване на Иван Дюлгеров. След центриране от корнер играч на гостите стреля с глава от много близо, но младият вратар показа добър рефлекс и спаси.

В 90-ата минута Мирослав Енчев вкара гол, който не бе зачетен заради засада.

Съставът на Черно море:
Първо полувреме: Благой Макенджиев, Лъчезар Йорданов, Георги Илиев, Илиас Хасани, Дани Кики, Мехди Фенуш, Кононго, Валентин Йосков, Патрик, Пламен Димов, Виктор Попов

Второ Полувреме: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Ивайло Марков, Георги Божилов, Мирослав Енчев, Мартин Минчев, Жоржиньо, Петър Витанов, Аристот, Емил Янчев