Черно море прие Дунав в откриващия мач от 13-ия кръг, продължавайки да преследва място в Топ 6. Моряците, които бяха само с една победа в последните си пет двубоя в елита, посрещнаха обратно в групата Георги Божилов, но извън нея останаха Стефан Станчев, Дани Кики и Георги Китанов.

Людмил Киров пък записа първи успех начало на Дунав преди седмица срещу Локо Пд, но сега трябваше да се лиши от услугите на опитните Божидар Васев и Борислав Балджийски.

Черно море все пак стигна до успеха с 3:2.

Автогол на Илиас Хасани даде аванс на „драконите“ още във втората минута. Георги Илиев изравни в 9-ата, а Мирослав Енчев направи 2:1 в 32-ата. През второто полувреме Исмаил Иса отново върна интригата в срещата, възстановявайки паритета – 2:2. Опитният Георги Илиев донесе трите точки на състава, воден от Илиан Илиев 8 минути преди края на редовното време, след великолепно изпълнен пряк свободен удар.

Любопитно е да се отбележи, че срещу Дунав капитанът на Черно море записа своя мач номер 300.