Отборите на Черно море и Берое не успяха да излъчат победител в двубоя си от 5-ия кръг на Първа лига. Сблъсъкът във Варна приключи при резултат 0:0, въпреки че зрителите видяха доста интересни положения и пред двете врати.

Така Берое продължи с отличното си представяне от началото на сезон и не допусна поражение в пети пореден мач. До този момент тимът на Александър Томаш има три равенства и две победи.

От своя страна пък домакините се отърсиха от тежката загуба в последния си мач във Варна от Септември с 1:5 и показаха далеч по-стойностна игра.

Това бе двубой номер 250 за Илиан Илиев като треньор в българския елит.

Официален дебют за Черно море направи доскорошният халф на Левски Васил Панайотов.

LAP.bg
24 снимки

Мачът на стадион „Тича“ започна с натиск на гостите от Стара Загора. Възпитаниците на Александър Томаш се хвърлиха в предни позиции още от първата минута, а домакините трудно успяваха да отговорят и предимно се защитаваха.

След няколко поредни атаки по дясното крило, още в 6-ата минута дойде и първият жълт картон в срещата. Илиас Хасани закъсня при един пробив на Вандерсон Коста, а единственият начин да го спре бе да го повали на терена. Действията на Хасани бяха достатъчен повод за Ставров да декорира в жълто футболистът на Черно море.

Само две минути по-късно, отново Хасани бе колеблив и извърши нов фаул, този път по-близо до наказателното поле на Благой Макенджиев. Позицията бе удобна за директен обстрел, а с това се нагърби Иван Минчев. Крилото на Берое стреля много добре, но стражът на домакините със сетни усилия изби в корнер.

В 11-ата минута гостите бяха много близо до откриване на резултата. След поредното центриране от фаул, Камен Хаджиев пробва да отклони топката, която попадна в непокрития Ерол Алкан около точката на дузпата. Бранителят стреля незабавно, но ударът му бе блокиран. При добавката Иван Бандаловски прати коженото кълбо високо над вратата.

Малко по-късно Минчев пробва да изведе по отличен начин Мартин Камбуров в наказателното поле, но сантиметри не достигнаха на нападателя да стигне топката.

Постепенно тимът на Илиан Илиев изравни играта и успя да се настани по-трайно в половината на Берое. Именно тогава започнаха и проблемите за гостите от Стара Загора.

До почивката домакините успяха да стигнат до забележителните девет корнера пред вратата на Душан Перниш, но така и не успяха да се възползват. Все пак Георги Илиев и Паскал Кононго бяха близо до гол, но и в двата случая вратарят на Берое се справи.

Втората част започна с претенции за дузпа от страна на Берое. След добра атака отдясно Мартин Минчев бе фаулиран от Илиас Хасани, но реферът Станислав Ставров остави играта да продължи. Топката попадна в Мартин Камбуров пред наказателното поле. Нападателят си поведе, но Патрик Андраде подложи крак и изби топката. При последвалата ситуация футболистът на Черно море спъна Камбуров, но съдията сметна, че дузпа няма.

В 57-ата минута Черно море стигна до много добра ситуация за гол. Борислав Цонев спъна Мартин Минчев пред наказателното поле на Берое, а домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата. Георги Илиев застана зад топката, но стреля над вратата.

Няколко минути по-късно неприятна контузия получи бранителят на Берое Камен Хаджиев, който неволно бе ударен от Мехди Фенуш в лицето. След оказаната му лекарска помощ стана ясно, че защитникът няма да успее да продъжли игра. Останаха съмнения, че Хаджиев е със счупен нос.

Следващата добра ситуация в мача отново бе на сметката на Черно море. Аристотен Ндонгала отправи истински снаряд по посока вратата на Перниш, но стражът успя да избие. Топката попадна в Радослав Василев, но и неговият шут бе спасен.