Черно море постигна втора поредна домакинска победа, след като се наложи с 2:0 срещу Витоша Бистрица в мач от 29-ия кръг на Първа лига, който се игра на "Тича". И двете попадения за "моряците" реализира Радослав Василев.

Първата опасност в мача бе създадена пред вратата на Черно море в 9-та минута. Григор Долапчиев стреля от фаул, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Макенджиев.

Николай Минков се пребори за топката в наказателното поле на Витоша в 13-та минута, след което отправи удар, но Николай Георгиев направи много хубаво спасяване.

Черно море поведе в резултата в 19-та минута. Георги Илиев стреля от фаул, Николай Георгиев успя да докосне топката и да я отклони, а тя се удари в десния стълб на вратата му. След това топката попадна в Радослав Василев, който отблизо вкара в опразнената врата.

Черно море удвои своята преднина в 32-та минута. Георги Илиев центрира от фаул в наказателното поле на Витоша, където Радослав Василев бе оставен непокрит и с голяма доза късмет с удар с дясното си рамо прати топката във вратата на Николай Георгиев.

Юго Канонго получи контузия в 36-та минута и четири по-късно на негово място се появи Мартин Костадинов.

Георги Божилов финтира Георги Ангелов в 38-та минута, след което отправи хубав удар от дистанция, но над напречната греда в аут.

През второто полувреме темпото на игра падна значително, а опасните положения пред двете врати липсваха.

Футболистите на Витоша направиха много сериозен пропуск в 82-та минута. Мартин Костадинов не успя да изчисти добре топката с глава и я изпрати на гърдите на Петко Цанков, който отблизо не успя да намери целта и стреля над напречната греда в аут.

Две минути по-късно Петър Витанов отправи много хубав далечен удар, но Николай Георгиев плонжира и спаси. Мартин Минчев отправи много хубав диагонален удар от около 23 метра в 89-та минута, но Николай Георгиев плонжира и направи ново страхотно спасяване, като успя да избие топката в корнер.

Черно море: 88. Благой Макенджиев – 5. Стефан Станчев, 27. Даниел Димов, 23. Илиас Хасани, 41. Юго Кононго – 16. Петър Витанов, 21. Георги Илиев – 99. Дани Кики, 14. Георги Божилов, 97. Николай Минков – 10. Радослав Василев

Витоша Бистрица: 12. Николай Георгиев – 6. Румен Гьонов, 66. Орлин Старокин, 15. Радко Мутафчийски, 22. Георги Ангелов, 2. Тодор Гочев – 18. Петко Цанков, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров – 99. Стефан Христов, 45. Григор Долапчиев