Черно море надви Лудогорец с минималното 1:0 в мача от 23-ия кръг на Първа лига. Виктор Генев отбеляза единственото попадение в дубоя на "Тича" в 13-ата минута.

През второто полувреме "орлите" имаха претенции за дузпа, а в заключителните минути резервата Якуб Швиерчок вкара топката в мрежата на Иван Дюлгеров, но попадение не бе зачетено, тъй като съдията Никола Попов прецени, че преди това е имало фаул на нападателя на гостите срещу вратаря и сигнализира.

Така разградчани останаха без успех през 2019 година. От подновяването на битката в шампионата след зимната пауза, "зелените" записаха две поредни ремита - срещу последния в класирането Верея като гост и у дома си срещу Ботев Пд. При втората си пролетна визита момчетата на Антони Здравков записаха поражение срещу варненци.

Междувременно победата е втора за Черно море през 2019-а. На старта на пролетния дял в майсторския ни ешелон тимът на Илиан Илиев надви ЦСКА, в междинния кръг записа поражение от Славия, а срещу шампиона записа успех.