Черно море завърши 0:0 в третата си контрола в Турция. “Моряците” играха срещу шампиона на Узбекистан Локомотив (Ташкент), а треньорът на варненци използва всички налични футболисти.

В първите две проверки варненци направиха 0:0 с ФК Тирана и изгубиха с 0:4 от Криля Советов.

Илиев пусна два състава в двете полувремена и общо 19 играчи. Единствени през цялото време на терена останаха Благой Макенджиев, Ертан Томбак и Мохамед Диара.

В 12-ата минута Черно море направи добра атака. Александър Цветков проби през центъра, подаде вдясно към Ертан Томбак, който центрира в наказателното поле, където Цветков стреля, но топката се удари в тялото на бранител.

В 21-вата минута Макенджиев изпъкна добро спасяване. Футболист на Локомотив отправи силен удар от границата на наказателното поле, но стражът на варненци изби.

В 26-ата минута Радослав Василев се озова на стрелкова позиция след пас на Георги Илиев, но ударът му срещна крака на защитник на Локомотив.

В 32-рата минута Ертан Томбак проби по десния фланг, елегантно застъпи топката и нахлуващият на скорост Ндонгала стреля, но стражът на тима от Ташкент улови.

В 38-ата минута последва ново добро спасяване на Макенджиев. След заучено положение футболист на Локомотив излезе очи в очи с вратаря на Черно море, който, обаче успя да се намеси и изби в корнер.

В 43-тата минута при контраатака Мариян Огнянов напредна през центъра, подаде към Фенуш, който финтира вратаря и подаде към Радослав Василев. Последният стреля, но бранител застана на пътя на топката.

В 56-ата минута футболист на Локомотив бе изведен отляво и стреля по диагонала, но Макенджиев изби в корнер. В 66-ата минута играч на Локомотив засече центриране отляво, но отново Макенджиев с крак предотврати сигурен гол. В 71-вата минута Кононго центрира отдясно, където Марек Кузма с шпагат успя да играе с топката, но твърде слабо и вратарят на Локомотив улови.

Съставът на Черно море:

Първо полувреме: 88. Благой Макенджиев, 3. Ертан Томбак, 33. Мирослав Енчев, Мохамед Диара, Александър Маккуин, 21. Георги Илиев (к), 6. Александър Цветков, 9. Мехди Фенуш, 38. Аристот Ндонгала, 22. Мариян Огнянов, 29. Р. Василев

Второ полувреме: 88. Благой Макенджиев, 23. Илиас Хасани, 8. Емил Янчев, 34. Кононго, 3. Ертан Томбак, Мохамед Диара, 16. Петър Витанов, Лъчезар Йорданов, 36. Румен Касабов, 90. Мартин Минчев, 29. Марек Кузма