Черно море надви Дунав в голеада с 3:2 на старта на 13-ия кръг в Първа лига. В своя мач номер 300 за варненския тим капитан Георги Илиев поведе „моряците“ и с двата си гола, съответно 64-и 65-и за него, ги преведе през опасните дунавски плитчини.

Черно море събра 18 точки и се намести на 6-ата позиция, Дунав е 12-и с 11 точки.

Мачът започна с изненадваща преднина за русенци.Още във 2-ата минута Илиас Хасани забоде зрелищно топката във вратата си с удар от воле – автогол и 0:1.

Варненци отвърнаха с опасен удар с глава на Радослав Василев, който вратарят на Дунав Флип Димитров изби в корнер.

Черно море обаче бързо върна гола. В 9-ата минута Мартин Минчев уцели гредата, а върналата се назад топка бе поета от Георги Илиев, който вкара в своя мач номер 300 за Черно море – 1:1.

Хасани се опита на два пъти да изкупи вината си за автогола, но не сполучи при хубавите си удари.

В 32-ата минута Черно море осъществи пълния обрат. Мартин Минчев след удар с крак принуди Филип Димитров да направи атрактивна намеса, но при добавката Мирослав Енчев изведе домакините напред – 2:1. Това бе първият гол за Енчев в Първа лига.

В 42-ата минута отново Мартин Минчев се опита да тревожи вратаря на гостите Димитров, но топката мина покрай вратата на Дунав.

17-годишният Минчев бе замесен и в двата гола на варненци преди почивката, а веднага след нея пред него се откри още един голов шанс, но липсата на опит му попречи да вкара и стреля над вратата.

В 61-ата минута влезлият току-що в Дунав Александър Александров уцели от фаул гредата на варненската врата.

В 67-ата минута Разбъркване в пеналта на русенци. Ради Василев пробва да стреля два пъти, но и двата пъти беше блокиран.

През второто полувреме играта бе двуостра и с положения пред двете врати.

Затова не бе изненадващо, че в 78-ата Исмаил Иса получи хубав пас от Ахмед Ахмедов и вкара отблизо за 2:2. От щаба на домакините претендираха, че в хода на русенската атака топката е напуснала терена в тъч, което не е било забелязано от съдиите.

В добавеното време възникна бъркотия пред вратата на Дунав- дали топката не срещна ръката на Петър Патев?

В 82-ата минута Георги Илиев прояви майсторството си за пореден път и директно от фаул вкара великолепен гол – втори за него в мача и победен за отбора му – 3:2 за Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ – ДУНАВ 3:2

0:1 Илиас Хасани 2-автогол, 1:1 Георги Илиев 9, 2:1 Мирослав Енчев 32, 2:2 Исмаил Иса 78, 3:2 Георги Илиев 82

ЧЕРНО МОРЕ: 88 Благой Макенджиев, 33, Мирослав Енчев, 70 Пламен Димов, 23 Илиас Хасани, 41 Юго Кононго, 38 Аристоте Ндонгала, 71 Васил Панайотов, 21 Георги Илиев, 16 Петър Витанов, 90 Мартин Минчев, 10 Радослав Василев /74-Георги Божилов/ /Резерви: 25 Иван Дюлгеров, 99 Дани Кики, 14 Георги Божилов, 11 Жоржиньо, 9 Мехди Фенуш, 7 Патрик Андраде, 18 Атанас Зехиров/ Старши треньор – Илиан Илиев

ДУНАВ: 12 Филип Димитров, 24 Преслав Петров, 16 Мартин Ковачев, 5 Георги Динков, 77 Бранимир Костадинов, 17 Иван Коконов /56-Александър Александров/, 31 Красимир Станоев, 83 Христо Попадийн, 98 Светослав Ковачев /62-Мохамаду Ндиайе/, 22 Исмаил Иса, 9 Ахмед Ахмедов /Резерви: 86 Станислав Антонов, 7 Александър Александров, 94 Глаусио Силва, 99 Дерик Менса, 2 Едуардо Гелен, 27 Мухамаду Ндиайе, Петър Патев/ Старши треньор – Людмил Киров