Левски и Черно море изиграха страхотен мач във втория кръг, с красиви голове, късна драма, емоции и в крайна сметка приключи с реми – 2:2.

Варненци поведоха две минути преди края и се виждаха как записват първа шампионатна победа в София над „сините” от 60 години насам, но в следващата минута Левски изравни чрез Давиде Мариани.

Срещата бе изгледана на живо от новия треньор на Левски Славиша Стоянович.

Срещата проследихте с Gong.bg

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 2:2

0:1 Георги Илиев 22, 1:1 Станислав Костов 60, 1:2 Георги Божилов 88, 2:2 Давиде Мариани 89

Още в първите секунди Обертан разтревожи защитата на Черно море, при развитието на атаката обаче бе отсъдена засада.

В 4-ата минута пак Обертан се втурна сам по крилото, но не можа да върне добре към свой съотборник.

В 19-ата минута чудесен далечен шут отправи Обертан, но имаше и великолепна намеса на вратаря на Черно море Макенджиев.

В 21-ата минута Черно море проведе хубава атака, а след удара на Ндонгала, топката рикошира у Ейолфосн и топката излезе в корнер.

Но веднага след това падна фамозен гол за варненци. Центрираната топка бе посрещната от непокрития в наказателното поле на Левски Георги Илиев и неговата странична ножица отряза лошо „сините – 0:1 в 22-ата минута. Яблонски после направи остра забележка на Белаид затова, че никой не бе застанал до Илиев, но късно.

В 26-ата минута хубав удар по трева на Кабрал бе париран от Макенджиев.

После Давиде Мариани обстрелва отдалеч вратата на гостите, но топката излезе в аут.

Левски започна добре мача, но бе отрязан от фамозното попадение на Георги Илиев и полувремето приключи 0:1.

Второто полувреме започна с положения за „сините”.

В 47-ата минута Габриел Обертан се възползва от груба грешка на Патрик Андраде, напредна един на един със защитник, но ударът му намери гредата на черноморската врата.

Веднага след това диагонален удар на Цветкович бе париран от вратаря на варненци Макенджиев.

В 51-ата минута Георги Илиев получи отлична възможност да обстрелва от пряк свободен удар вратата на Левски и то от границата на пеналта, но стреля в стената.

В 58-ата минута Черно море бе близо до втори много красив гол, но задната ножица ан Даниел Димов не сполучи.

В 60-ата минута се стигна до изравнителен гол. Черно море сбърка при изнасянето на топката, Жорди Гомес отне и изведе Станислав Костов на стрелкова позиция и той изравни – 1:1.

Не можеше  да става дума за засада, Костов бе покрит от Пламен Димов.

В 68-ата минута Белаид центрира топката на далечната греда, но ударът на Станислав Костов бе париран от Макенджиев.

В 77-ата минута Стефан Станчев разкъса мускулни влакна и бе изнесен на носилка, сменен от Атанас Зехиров в състава на варненци.

След чудесна атака на варненци в 88-ата минута по целия фронт на атаката след центриране отляво на Кононго непокритият Георги Божилов, влязъл преди секунди, направи 1:2.

Веднага след центъра Левски се възползва от голямо неразбирателство в защитата на Черно море и Давиде Мариани отбеляза отблизо.

От Черно море претендираха, че има нарушение в атака на  Илия Димитров, но Кабаков прецени, че всичко е ок и зачете гола. Леко бутане имаше, но самият Кононго полегна преди това, за да отиграе топката с глава. Реферът по-скоро бе прав да зачете гола. А Макенджиев отиде и бутна своя съотборник Кононго, недоволен от неразбирателството.

Така страхотният мач между Левски и Черно море завърши наравно – 2:2. А двата отбора събраха по 4 точки в класирането.