Черно море се наложи с минималното 1:0 над Витоша Бистрица в двубой от първия кръг на Първа лига. На стадиона в Каварна домакините пропуснаха редица положения срещу дебютанта в първенството. Георги Божилов донесе трите точки за "моряците", реализирайки единственото попадение в 64-ата минута на срещата.

Гонзо: Никой не е подготвен на 100%, ще вдигаме нивото

Първото опасно положение бе пред вратата на гостите в 6-ата минута. След центриране на Георги Илиев от фаул в наказателното поле Иван Коконов успя да засече, но топката мина на сантиметри от левия стълб.

В 22-ата минута Ондрей Сукуп изпрати топката в наказателното поле, Георги Божилов засече с глава, но не успя да насочи добре кълбото и то излезе в аут.

Натискът на варненци продължи и в 33-ата минута Георги Божилов намери с чудесен пас Цветелин Чунчуков. Бившият футболист на Лудогорец стреля с глава, но стражът на гостите Михаил Иванов демонстрира невероятен рефлекс и изби топката в корнер.

Костадин Ангелов: Няма от какво да ни е срам в този мач

В края на първата част гостите се активизираха и пропуснаха на няколко пъти възможността да открият резултата. Първата опасност пред вратата на Витоша падна в 39-ата минута. Пол Отофе нахлу в наказателното поле, опита да стреля към вратата на Емил Михайлов, но стражът спаси.

В 42-ата Гьонов се озова сам срещу вратаря на “моряците”, засуети се и не успя дори да подаде към свой съотборник. Минута по-късно Садула застраши отново вратата на Михайлов, след като опита удар от дистанция, който бе отлично отразен от стража на домакините.

Второто полувреме започна отново с натиск на домакините. В 48-ата минута Георги Божилов опита директен изстрел от пряк свободен удар, топката рикушира в стената и попадна в Атанас Зехиров. Халфът стреля, но там защитата на Витоша успя да се справи с опасността и да изчисти.

Божилов: Радостен съм, че съм отново в Черно море

След редица пропуски в 63-ата минута варненци поведоха в резултата. Георги Божилов се възползва от неразчетено излизане на Михаил Иванов, откривайки резултата в полза на Черно море.

В 69-ата минута Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров сам срещу стража на гостите. Халфът шутира, но топката срещна напречната греда.

Десетина минути преди края на срещата футболистите на Костадин Ангелов опитаха да се доберат до изравнителното попадение, но до гол така и не се стигна.

Вижте съставите на двата тима:

Черно море: 33 Емил Михайлов - 73 Ондрей Сукуп, 23 Илиас Хасани, 5 Стефан Станчев, 17 Мартин Костадинов - 21 Георги Илиева, 22 Мариян Огнянов - 13 Иван Коконов, 14 Георги Божилов, 18 Атанас Зехиров - 9 Цветелин Чунчуков

Витоша Бистрица: 1 Михаил Иванов - 11 Даниел Кутев, 3 Йордан Върбанов, 24 Николай Христозов, 4 Кристиан Узунов - 7 Кристиян Кочилов, 6 Румен Гьонов - 8 Ивайло Лазаров, 14 Четин Садула, 17 Михаил Петров - 25 Пол Отофе