Отборът на Беоре постигна изключително важна победа в борбата си за четвъртото място в Първа лига, надделявайки над Черно море в Стара Загора.

Възпитаниците на треньора Александър Томаш се наложиха с 2:0 и прекъснаха серия от шест поредни двубоя без успех а първа лига. С победата си в 30-ия кръг на шампионата, старозагорци изпревариха в класирането именно днешния си съперник от Варна и се изравниха по точки с четвъртия в таблицата Ботев Пловдив.

Двубоят в Стара Загора предложи доста емоции, като освен два гола дело на Педро Еуженио и Иван Бандаловски. Това бе 13-та победа за Берое от началото на сезона и първа за „зелените” от края на месец февруари.

Двата тима завършиха двубоя с по десет души, след като Александър Василев от Берое и Мирослав Енчев от състава на гостите получиха червени картони.

Кой спечели приза за Играч на мача?

Мачът на стадиона в Стара Загора започна двуостро и още във 2-ата минута гостите стигнаха до първата си реална голова възможност. Цветомир Панов получи отляво в наказателното поле и центрира много добре към точката на дузпата, където Патрик Андраде бе оставен абсолютно непокрит. Нападателят на Черно море обаче не успя да нанесе много силен удар и топката срещна тялото на бранител на Берое.

Две минути по-късно Педро Еуженио реши да изненада вратаря на гостите, стреляйки във вратата му директно от корнер. Топката срещна напречната греда, след което срещна и ръката на Мартин Минчев. Реферът Петър Костадинов обаче прецени, че няма никакъв умисъл в действията на играча на гостите и остави ситуацията да продължи.

В 6-ата минута обаче нищо не успя да спре Еуженио към гола. Домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Иван Дюлгеров, а зад топката застана именно Еуженио. Португалецът стреля перфектно и не остави никакви шансове на вратаря на Черно море за 1:0. Това бе пети гол за Еуженио срещу варненци с екипа на Берое.

Натискът на домакините продължи и в 24-ата минута те бяха много близо до нов гол във вратата на своя противник. Педро Еуженио получи в наказателното поле и стреля, но ударът му бе блокиран от Енчев. В крайна сметка португалецът успя да пусне към Иван Минчев на границата на пеналта, който стреля мощно, но за негово нещастие топката срещна напречната греда зад Дюлгеров.

Само четири минути по-късно обаче, Берое все пак успя да увеличи преднината си. Иван Минчев центрира страхотно от корнер към далечната греда, където бранителят на домакините Иван Бандаловски успя да засече без проблеми за 2:0.

Секунди по-късно след втория гол за домакините, тимът на Берое можеше да поведе с класическа преднина. Иван Дюлгеров сгреши наивно, избивайки топката в краката на Еуженио, който незабавно стреля, но Мирослав Енчев изби от голлинията.

Постепенно тимът на Черно море започна да добива самочувствие и на свой ред да организира опасни атаки към вратата на Берое. Първо Ндонгала стреля опасно, но Перниш се справи, а в продължението на първата част, Пламен Димов с глава не успя да отправи точен удар от много близка дистанция.

Първата добра възможност през второто полувреме дойде отново пред вратата на Черно море. Домакините стигнаха до пряк свободен удар пред наказателното поле на гостите, а зад топката застана обичайният заподозрян Педро Еуженио. Португалецът стреля много добре, но този път Дюлгеров успя да избие в корнер.

Ситуацията за Берое обаче внезапно се влоши, след като в рамките на само пет минути Александър Василев си изкара два жълти картона и остави своите с човек по-малко на терена.

Въпреки числения си пасив, Берое продължи да атакува и в 68-ата минута бе много близо до нов гол, но отново Дюлгеров се оказа последна преграда пред изстрела на Педро Еуженио.

В заключителните минути на мача Мирослав Енчев от състава на гостите също бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

В крайна сметка нови голове не паднаха, а Берое постигна много ценен успех в борбата си за четвъртото място в крайното класиране, което може да се окаже от изключителна важност в края на сезона.

БЕРОЕ – ЧЕРНО МОРЕ 2:0

1:0 Еуженио 6', 2:0 Бандаловски 28'

Стадион:  „Берое”, Стара Загора

Рефер: Петър Костадинов

Берое: 12 Душан Перниш, 3 Милен Желев, 5 Меска, 6 Александър Цветков, 8  Карлос Охене, 11 Иван Бандаловски, 14  Меледже, 19 Александър Василев, 28 Рубен Бригидо, 73 Иван Минчев, 77 Педро Еуженио

Треньор: Александър Томаш

Черно море: 25 Иван Дюлгеров, 2б Цветомир Панов (70 Пламен Димов 33'), 33 Мирослав Енчев, 4  Виктор Генев, 5  Стефан Станчев , 38  Аристоте Ндонгала, 7 Патрик Андраде, 71 Васил Панайотов, 16 Петър Иво Витанов, 90 Мартин  Минчев, 11 Жоржиньо

Старши треньор: Илиан Илиев