Септември пак се оказа черна котка за Черно море и го победи убедително с 5:1 на неговия стадион „Тича“ във Варна. Преди близо година – на 27 август 2017-а, Черно море отново капитулира, тогава с 1:4 на „Тича“ срещу този съперник, като тогава това бе повторен дебют на Николай Митов начело на софиянци.

Хетрик за Септември реализира Крис Гади, а това бе първата победа на тима и тя дойде в третия кръг. Отборът набра 4 точки, с колкото остана и Черно море.

Септември сюрпризира неприятно Черно море още в 5-ата минута. Борис Галчев изпълни бързо пряк свободен удар, подаде дълъг пас по крилото към Александър Георгиев, той центрира и Крис Гади с глава откри за гостите – 0:1.

Черно море опита да реагира с два удара от средна дистанция, които не доведоха до резултат.

Жоржиньо нахлу в пеналта на Септември в 16-ата минута, Стоичков с чист шпагат му отне.

„Моряците“ продължиха с натиска, а столичани – с контрите.

В 34-ата минута настъпи огромна меле в наказателното поле на Септември, но нямаше кой от Черно море да нанесе удар.

В 35-ата минута при контра за Септември Крис Гади попадна в много изгодна позиция да отбележи, но Макенджиев парира  удара му.

В 41-ата минута младият Здравко Димитров се вклини между трима пасивни черноморски защитници и реализира във вратата на домакините.  Това бе първият му мач като титуляр за Септември, след като през миналия сезон той игра в редиците на Локо Сф като преотстъпен.

В 54-ата минута Георги Божилов направи добър пробив, но отправи лош удар към вратата на Септември.

В 56-ата Септември бе много близо до третия, но Гади и Димитров не се разбраха.

Две минути след това обаче Крис Гади се вклини в рехавата отбрана на домакините и ги наказа за втория си гол за 0:3.

Сетне Гади беше съвсем близо и до хеттрик, но не успя да овладее топката.

В 66-ата минута много добре насочи удара си от фаул Георги Илиев, но Галев изби акробатично.

В 69-ата минута Черно море все пак върна един гол. Георги Илиев центрира, а там най-съобразителен бе Пламен Димов, който с глава направи резултата 1:3.

Но в 83-ата минута Крис Гади оформи хеттрика си, след като отново бе изпуснат по фланга и вкара за 1:4.

А в самия край от дузпа Асен Чандъров направи резултата катастрофален за варненци - 5:1 за Септември!

Агитката привика Илиев, той обясни защо Морето падна

Митов за бъдещето си: Има много дребни душици

Крис Гади грабна приза за Играч на мача Черно море - Септември

ЧЕРНО МОРЕ – СЕПТЕМВРИ 1:5

0:1 Крис Гади 5, 0:2 Здравко Димитров 41, 0:3 Крис Гади 58, 1:3 Пламен Димов 69, 1:4 Крис Гади 83, 1:5 Асен Чандъров 90+4 дузпа

ЧЕРНО МОРЕ: 88 Благой Макенджиев, 18 Атанас Зехиров, 70 Пламен Димов, 27 Даниел Димов, 41 Юго Кононго, 38 Аристоте Ндонгала, 21 Георги Илиев, 16 Петър Витанов, 9 Мехди Фенуш, 14 Георги Божилов, 11 Жоржиньо /Резерви: 25 Иван Дюлгеров, 7 Патрик Андраде, 22 Мариян Огнянов, 23 Илиас Хасани, 33 Мирослав Енчев, 90 Мирослав Енчев, 99 Дани Кики/ Старши треньор – Илиан Илиев

СЕПТЕМВРИ: 1 Валентин Галев, 6 Александру Бенга, 24 Александър Георгиев, 10 Асен Чандъров, 8 Борис Галчев, 15 Васил Добрев, 22 Георги Стоичков, 13 Здравко Димитров, 20 Ишмаел Байду, 19 Крис Гади, 26 Фабиано Алвеш /Резерви: 12 Иван Василев, 7 Георги Русев, 17 Димитър Костадинов, 25 Иван Стоянов, 11 Иван Тилев, 9 Мирослав Будинов, 3 Иван Арсов/ Старши треньор – Николай Митов