Локомотив Пловдив постигна едва втора победа под ръководството на Бруно Акрапович. Във Варна „черно-белите” надиграха Черно море с 1:0, с което удължиха пролетната мизерия за „моряците”. Успехът в последния кръг от редовния сезон може да се окаже много ценен за пловдивчани, които временно излязоха на 8-о място в класирането.

Играч на мача: Димитър Велковски

Бруно Акрапович: Искаме 7-ото място, но е по-важно да се развиваме

Илиан Илиев: Черно море проспа първото полувреме

Мачът не блестя с особени футболни достойнства, като единственият красив миг бе дебютния гол за Абделхаким Нур Буна в 29-ата минута. След паузата локомотивци устояха на натиска, дори и с 10 души накрая след два нелепо заработени жълти картона от техния капитан Димо Бакалов.

Гостите от Пловдив определено демонстрираха по-голямо желание на терена в първите минути. Играчите на Бруно Акрапович пресираха доста активно „моряците” в собствената им половина и това до голяма степен разколеба домакините в градивната фаза.

Още в 5-ата минута на срещата „смърфовете” може би трябваше да получат дузпа. Елитон Жуниор центрира от пряк свободен удар и не се справи особено успешно. Георги Илиев опита да укроти топката на гърди, ала тя се удари в дясната му ръка, която беше всичко друго, но не и прилепена към тялото.  Реферът Стефан Апостолов все пак прецени, че няма основания да отсъди наказателен удар.

Локомотив продължи да се справя по-добре. В 12-ата минута Юрица Булят метна дълъг пас от собствената си половина и изведе Димо Бакалов на скорост  зад гърба на защитниците. Първото докосване на капитана изневери, като той, без да го иска, заложи топката в дъгата за връхлитащия Анте Аралица. Нападателят нанесе много силен шут, който прелетя опасно над напречната греда.

Три минути по-късно Локомотив стигна до още една възможност, този път след изпълнение на корнер. Елитон центрира отдясно по атаката към близката греда, където незнайно защо никой не проследи движението на Димо Бакалов. Крилото на пловдивчани се извиси, като показа защо играта с глава не е сред най-силните му страни.

В 29-ата минута Локомотив най-сетне поведе. Това се случи след нов корнер отдясно по атаката. Центрирането на Елитон пак бе насочен към първа греда, а защитник на Черно море изчисти с глава. Абделхаким Буна пое кълбото малко преди то да напусне наказателното поле и шутира  над шпагата на Георги Илиев. Топката рикошира съвсем леко в тялото на Мариян Огнянов и влетя безкомпромисно до дясната греда – 0:1.

Черно море започна да действа по-смело в предни позиции едва след гола във вратата си. В 33-ата Мартин Костадинов показа скорост отляво и центрира чудесно към Аристоте Ндонгала в пеналта. На около 6-7 метра конгоанецът се провали в опита си за удар по топката и я изкара в аут.

Три минути преди почивката домакините организираха бърза контраатака отляво. Капитанът Илиев пресече пас на Буна в собствената си половина и веднага изведе Мехди Фенуш на скорост. 24-годишният алжирец се справи елегантно с Везалов, а после опита фалцов шут от 18-19 метра, който премина съвсем малко над гредата зад Антони Милина.

След почивката Черно море имаше явен териториален натиск в първите 20-ина минути. Той обаче не доведе до нищо интересно пред вратата на Милина.

Локомотив удържа на този натиск, плътно прибран в половината си, след което полека-лека започна да атакува. В 69-ата минута като на шега пловдивчани стигнаха до чиста голова възможност. Първоначалното центриране на Буна отдясно дойде дълго за Бакалов в пеналта, а Аралица догони кълбото до ъгловото флагче на другия фланг. Хърватинът имаше цялото време на света да нагласи топката и да центрира, като намери Бакалов напълно без опека. Капитанът на Локомотив скочи, за да отиграе с глава, като стреля крайно неточно от 6-7 метра.

Последните минути станаха интересни не заради голови положения, а заради глупостта на Бакалов. Играчът с лентата на „смърфовете” се прояви като всичко друго, но не и като истински лидер. Само в рамките на броени секунди той си заработи два безумни жълти картона. Първият беше за умишлено бавене изпълнението на ъглов удар в 87-ата, а след това се втурна да гони Георги Илиев и като видя, че не може да го спре, грозно го задържа за фланелката. За капак резервата в Локомотив Филип Михалевич влетя на остър шпагат в краката на Илиев, което за миг нажежи страстите на терена.

В класирането Локомотив събра вече 31 точки, колкото има и 7-ият (или иначе казано - първият във долната осмица) Септември София. Славия засега е 9-и с 2 пункта по-малко и ще играе срещу Пирин в понеделник своя двубой от кръга. Черно море продължава да е без победа през пролетта, като заема 10-ата позиция с 27 точки.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПД 0:1

0:1 Абделхаким Буна 29'

Черно море (4-2-3-1): Благой Макенджиев – Атанас Зехиров (55' - Дани Кики), Даниел Димов, Илиас Хасани, Мартин Костадинов – Георги Илиев /к/, Александър Цветков – Аристоте Ндонгала, Мариян Огнянов (74' - Мартин Минчев), Мехди Фенуш (69' - Марек Кузма) – Радослав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо Пд (4-4-2): Антони Милина – Муса Мохамед, Димитър Везалов, Юрица Булят, Димитър Велковски – Димо Бакалов /к/, Янко Ангелов, Игор Банович, Абделхаким Нур Буна - Анте Аралица (90' - Стивън Езе), Елитон Жуниор (84' - Филип Михалевич)

Старши треньор: Бруно Акрапович

Стадион: „Тича” (Варна)

Главен съдия: Стефан Апостолов