Берое постигна категорична победа с 4:1 при гостуването на Черно море на „Тича“ в мача от 21-ия кръг на Първа лига. Радослав Василев даде аванс за „моряците“ в самото начало на срещата, но още преди края на първото полувреме старозагорци направиха обрат след хеттрик на Педро Еуженио. Мартин Камбуров отбеляза в заключителните секунди на срещата и по този начин оформи крайния резултат.

Черно море имаше надмощие в началните минути на срещата, но Берое успя да установи контрол върху развитието на мача след първия четвърт час и това донесе успех на старозагорци.

Черно море поведе в резултата в 5-та минута.  Георги Илиев центрира в наказателното поле на Берое, където Радослав Василев бе изпуснат от Камен Хаджиев, Иван Иванов и Иван Бандаловски и отблизо вкара топката във вратата на Душан Перниш.

Педро Еуженио центрира в наказателното поле на Черно море в 19-та минута, където Мартин Камбуров бе оставен непокрит. Той стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Берое изравни резултата в 26-та минута. Милен Желев подаде към Педро Еуженио, който с удар от 21 метра вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Благой Макенджиев.

Атанас Зехиров стреля опасно от фаул от около 25 метра в 35-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Перниш.

Минута по-късно  Георги Илиев стреля от фаул от около 20 метра, но над напречната греда в аут.

Берое направи пълен обрат в 39-та минута. Педро Еуженио пусна към Матеус Леони, който центрира в наказателното поле на Черно море, където Александър Цветков изчисти топката. Тя попадна отново в Педро Еуженио, който не сбърка и отбеляза своя втори гол в срещата.

Берое вкара трети гол в 44-та минута. Футболистите на Александър Томаш организираха перфектна контраатака. Мартин Камбуров пусна остър пас в наказателното поле на Черно море. Благой Макенджиев закъсня с намесата си и Педро Еуженио не пропусна да вкара в опразнената врата.

Черно море изпусна добра възможност да върне интригата в мача в 52-та минута, когато Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на Берое. След рикошет топката попадна в Огнянов, който стреля слабо и Перниш спаси.

Мартин Камбуров центрира в наказателното поле на Черно море в 54-та минута, където Педро Еуженио стреля с глава, а Благой Макенджиев успя да избие в корнер.

Берое вкара четвърти гол в първата минута на добавеното време на срещата. Марко Адамович подаде към Мартин Райнов, който изведе Мартин Камбуров сам срещу Благой Макенджиев, а той не пропусна да вкара. Това е 197-ия гол на Камбуров, който излезе еднолично на второ място във вечната голмайсторска класация на българския елит.

След хеттрика си Педро Еуженио излезе на второ място в голмайсторската класация на Първа лига с 11 попадения от началото на сезона.

С този успех Берое се утвърди на четвъртото място в класирането с 37 точки, докато Черно море остава на седма позиция във временното подреждане с 25 точки.

В следващия кръг Берое е домакин на Етър Велико Търново, докато Черно море гостува на ЦСКА.

Черно море: 88. Благой Макенджиев – 17. Мартин Костадинов, 33. Мирослав Енчев, 5. Александър Цветков, 41. Юго Жан-Паскал Кононго – 16. Петър Витанов, 21. Георги Илиев (к) – 18. Атанас Зехиров, 22. Мариян Огнянов, 9. Мехди Фенуш – 10. Радослав Василев

Берое: 12. Душан Перниш – 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов, 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони – 8. Карлос Охене, 7. Мартин Райнов, 10. Борислав Цонев – 3. Милен Желев, 9. Мартин Камбуров, 77. Педро Еуженио