Локомотив Пд загуби с 0:2 от гостуващия Черно море в мач от шестия кръг на Първа лига. Загубата на „черно-белите“ показа за сетен път, че българските отбори много трудно поддържат дълги победни серии. Локомотив бе на победния път в три поредни срещи, а в тази поредица бяха успехи над Лудогорец и Ботев Пд. Двата тима имат вече равен брой точки в класирането – по шест.

Но когато уж най-малко се очакваше – като домакин срещу Черно море, Локомотив падна. В Пловдив гредите бяха на сметката на домакините, но головете и в крайна сметка точките отидоха при „моряците“ на Илиан Илиев.

Локо Пд - Черно море

източник: LAP.bg, Кирил Бекяров

Двата тима имат вече равен брой точки в класирането – по шест.

Първата интересна ситуация бе пред вратата на гостите в 7-ата минута. Много добър удар отправи Димитър Илиев от ъгъла на наказателното поле на Черно море, но топката за малко не успя да намери вратата на гостите.

В 15-ата минута отново пред домакините разкри отлична възможност за гол. Филип Михалевич стреля някъде около точката на дузпата от въздуха, но намери левия стълб на варненската врата.

По-добрата игра на домакините бе затвърдена и с втора греда след изстрел на Буна в 20-ата минута, този път напречната.

И така, както „черно-белите“ нападаха застрашително, но не намираха целта или шансът не бе на тяхна страна, в 24-ата минута чудесен изстрел от около 30 метра на Патрик Андраде даде аванс на съперниците им от Варна – 0:1.

В 28-ата минута нов коварен изстрел след рикошет на Кононго бе спасен от вратаря на Локо Пд Луков , който успя да извади топката и да я прати в корнер. Но в следващата минута от въпросния корнер падна и втори гол за „моряците“ . Домакините успяха добре да изчистят топката и тя попадна у Радослав Василев, който с крак направи 0:2.

После при един от сблъсъците на терена пострада авторът на първия гол Патрик Андраде, който бе сменен принудително от Васил Панайотов.

В 44-ата минута след разбъркване Умарбаев отправи топката сред гората от крака в наказателното поле на гостите. От голлинията Илиас Хасани спаси варненската врата.

После пък от фаул пред другата врата Фенуш накара Мартин Луков да се хвърля и спасява.

Но полувремето приключи със солиден аванс за „моряците“ - 0:2.

След почивката бе логично да очакваме натиск на домакините, но Черно море много умело успя да остави играта да се води в средата на терена и далеч от вратата си.

В 67-ата минута видяхме страхотен шут по земя на Банович, но през купа от тела Макенджиев спаси опасния удар на локомотивеца.

В 85-ата минута Локо Пд остана и с 10 души.  Втори жълт и червен картон получи Игор Банович - за опасна игра.

В края само имаше време за по още една добра изява на двамата вратари и резултатът бе фиксиран окончателно - 2:0 за Черно море срещу Локомотив в Пловдив.

Акрапович: Последно време не тренираме добре

Илиев: За Европа ни трябва обиграване

Ради Василев: Знаехме какво ни очаква и спазихме тактическа дисциплина